اجتماعیاخبار ویژهپر بازدیدها

شناسایی ۲۴۹۱ نیروی کار اتباع خارجی غیرمجاز در استان البرز مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز از شناسایی ۲۴۹۱ نیروی کار اتباع خارجی غیرمجاز در استان خبر داد و گفت: ۸۹۸ نیروی کار ایرانی در سال ۱۴۰۲ جایگزین اتباع خارجی غیرمجاز در واحدهای تولیدی و صنعتی شدند.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

سیروس دهقان شیری با تاکید بر تشدید نظارت‌ها و برخورد قانونی با اشتغال اتباع خارجی غیرمجاز در استان، گفت: براساس مفاد قانون کار، اتباع خارجی که فاقد کارت کار باشند، اجازه اشتغال در اصناف و واحد های تولیدی استان را نداشته و در صورت مشاهده بکارگیری، کارفرمای آن‌ها متخلف شناخته شده و مشمول جریمه و حبس خواهد بود.

وی ضمن اشاره به اجرای 1653 مورد گشت های مشترک بازرسی کار در سال 1402 اظهار کرد : 2491 نفر از اتباع خارجی که به صورت غیر قانونی فعالیت داشتند شناسایی شد.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز بیان کرد: در این خصوص 151 کارفرمای متخلف به مراجع قضایی معرفی شده و ۸۹۸ نیروی کار ایرانی در سال ۱۴۰۲ جایگزین اتباع خارجی غیرمجاز در واحدهای تولیدی و صنعتی شدند.

دهقان شیری ضمن اشاره به ادامه روند اجرای گشت و بازرسی با دستگاه های متولی از مراکز تولیدی و واحدهای صنفی در سال 1403، همکاری کارفرمایان و مردم در اعلام موارد بکارگیری اتباع بیگانه فاقد پروانه کار را خواستار شد و گفت: کارفرمایان می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع اشتغال اتباع خارجی، نسبت به استعلام و درخواست پروانه کار برای نیرو‌های خارجی مورد نیاز خود اقدام کنند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا