پر بازدیدهافرهنگی

بازدید از بناهای تاریخی البرز در روز ۳۰ فروردین رایگان است مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز گفت: بازدید از بناها و محوطه‌های تاریخی البرز روز پنج‌شنبه 30 فروردین به مناسبت روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی رایگان است.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

رحیم خاکی بیان داشت: بناها و محوطه‌های تاریخی استان مانند کاروانسرای ینگی امام، محوطه ازبکی و کاخ سلیمانیه روز پنج‌شنبه 30 فروردین به صورت رایگان آماده استقبال از گردشگران و بازدیدکنندگان علاقمند به آثار تاریخی است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز ضمن گرامیداشت فرارسیدن روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی گفت: این روز که هر ساله 18 آوریل برگزار می‌شود، اهمیت حفظ بناها و محوطه‌های تاریخی را به مردم و دولت‌ها یادآور می‌شود و هر ساله در تمام دنیا برنامه های متنوعی برای این منظور برگزار می‌شود.

او با اشاره به برخورداری البرز از میراث‌ غنی چند هزار ساله و مسئولیت سنگین در مقابل بناها و محوطه‌های تاریخی گفت: وظیفه همگانی ما بر حفظ و نگهداری میراث ارزشمند گذشتگانمان و معرفی و بالا بردن آگاهی نسبت به آن‌ها به عنوان آیینه فرهنگ و تمدن غنی این مرز و بوم است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا