اخبار ویژهاقتصادیپر بازدیدها

تجارب موفق استان البرز در ابعاد مختلف، می‌تواند در سطح ملی الگو باشد سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: توسعه اقتصادی بین المللی منوط به توسعه روابط است که اکنون بهترین گفتگوهای سیاسی را برقرار کرده ایم و نتیجه بخش است. 

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در دیدار با مجتبی عبداللهی استاندار البرز که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، با بیان اینکه اقدامات و دستاوردهای البرز در حوزه های مختلف توسعه بسیار قابل توجه و با اهمیت است، افزود: البرز بسیار همسو با منویات مقام معظم رهبری و برنامه های دولت سیزدهم حرکت می کند.

وی ادامه داد: دکتر عبداللهی استاندار البرز مدیر میدانی هستند و امور را با جزئیات دنبال و رصد می کنند که این امر عامل موفقیت در امور بشمار می‌رود.

کنعانی با بیان اینکه بسیاری از معضلاتی که ما را درگیر کرده حتی در کشورهای توسعه یافته نیز موضوعیت پیدا می کند، گفت: گزارش های امیدبخشی در البرز وجود دارد و این تجارب می تواند بعنوان الگوهای موفق به سایر استان ها و حتی فراملی و روابط خارجی هم مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی گفت: اکنون دستگاه دیپلماسی برای تقویت مناسبات خارجی به ظرفیت استان ها توجه ویژه ای دارد.

کنعانی افزود: دفاتر امور خارجه در ۲۴ استان کشور فعال شده اند و در این دولت برای اولین بار این حجم از ارتباط وجود دارد.

وی گفت: وجود دفاتر نمایندگی وزارت امور خارجه، علاوه بر ارائه خدمات، ارتباط تنگاتنگ بین دفاتر و نماینده عالی دولت در استان ها نیز محسوب می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: پیچیده ترین شرایط منطقه ای و بین المللی را در سال های اخیر در حال تجربه کردیم ولی در عین حال اکنون موفق ترین روابط خارجه را داریم.

وی گفت: تلاش سلطه گران این بود که جمهوری اسلامی ایران را به یک موضوع امنیتی تبدیل کنند که در فاز مختلف از هسته ای تا توانمندی های دفاعی و موشک های بالستیک و… را زیر سوال ببرند و قصد داشتن ارتباط با جمهوری اسلامی ایران را یک خط قرمز اعلام کنند.

کنعانی افزود: اکنون بسیاری از کشورهای جهان خواستار ارتباط با ایران اسلامی هستند به این دلیل که از مرحله امنیتی سازی جمهوری اسلامی و از تنش زدایی عبور کردیم.

وی گفت: توسعه اقتصادی بین المللی منوط به این روابط است که اکنون بهترین گفتگو های سیاسی را برقرار کرده ایم و نتیجه بخش خواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: با دیپلماسی پویا بسیاری از سدها و پروتکل ها عبور کرده ایم و ما در حوزه امنیتی ثابت کرده ایم که نقطه امنیت ساز هستیم.

کنعانی گفت: با پیگیری‌های استاندار البرز دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان البرز بزودی افتتاح رسمی می شود و با توجه به اینکه مدیر آن مشخص و معرفی شده، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا