سیاسی

اقدامات هوشمندانه وزارت امور خارجه مایه فخر و مباهات است استاندار البرز گفت: تیم ارزشمند وزارت امور خارجه در راستای تبیین جایگاه نظام، رسیدگی به مسائل اخیر و ایجاد و حفظ روابط با جهان، بسیار هوشمندانه، با ذکاوت و ریزبینی ورود کرده و شاهد دستاوردهای بزرگ و کم نظیری هستیم که مایه مباهات و فخر است.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

مجتبی عبداللهی استاندار البرز در دیدار با سخنگوی وزارت امور خارجه که در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد، به تشریح اقدامات و رویکردهای استان در راستای منویات مقام معظم رهبری و برنامه های دولت سیزدهم پرداخت و افزود: براین اساس برنامه های ابتکاری در قالب قرارگاه های تخصصی و ویژه را در دستور کار قرار دادیم.

وی ادامه داد: توفیقات ارزشمندی در جهت ارتقا زیرساخت های استان در بخش های راه، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، اجتماعی و فرهنگی رقم زده ایم و این روند تداوم و استمرار دارد.

عبداللهی گفت: در ابعاد مختلف توسعه با قدرت ورود کرده ایم و درصدد هستیم تا پایان دولت سیزدهم کارنامه ای درخشان از استان البرز برجای بگذاریم.

وی افزود: استان البرز در حوزه صادرات، جهش بزرگی را رقم زد و صادرات استان از حدود ۳۵۰ میلیون دلار به بیش از یک میلیارد دلار ارتقا یافت که این امر دستاورد ارزشمندی محسوب می‌شود.

استاندار البرز گفت: در حوزه صادرات به تعامل و همراهی ویژه وزارت امور خارجه در برقراری ارتباط استان با سایر کشورها از طریق رایزنی ها و ایجاد بسترهای حضور در نمایشگاه های بین المللی، داریم.

وی با بیان اینکه البرز با توانمندی ها و ظرفیت های کم نظیر صادراتی می تواند بسیاری از بازارهای دنیا را از آن خود کند، افزود: بیش از ۷۰ درصد صادرات داروی کشور از البرز صورت می گیرد و همچنین در بخش هایی همچون صادرات سبزی و صیفی‌جات، تولید ماکارانی، استقرار شرکت های دانش بنیان و… در کشور رتبه برتر را داریم.

عبداللهی در پایان با تقدیر ویژه از تیم وزارت امور خارجه، گفت: تیم ارزشمند وزارت امور خارجه در راستای تبیین جایگاه نظام، رسیدگی به مسائل اخیر و ایجاد و حفظ روابط با جهان، بسیار هوشمندانه، با ذکاوت و ریزبینی ورود کرده و شاهد دستاوردهای بزرگ و کم نظیری هستیم که مایه مباهات و فخر است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا