اجتماعی

از بانوان شاغل چادری در دستگاه‌های اجرایی تجلیل شود دبیر شورای فرهنگ عمومی استان البرز از مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا از بانوانی که چادر را به عنوان حجاب برتر انتخاب نموده اند تجلیل و قدردانی شود.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

سعید جابری انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز  با اشاره به اهمیت بحث عفاف و حجاب اظهار داشت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب امری ضروری در جامعه محسوب می شود و حضور بانوان مؤمن با حجاب اسلامی در عرصه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی به‌خصوص در نقش یک بانوی با حجاب برتر کارمند، یکی از روش‌های موثر ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است.

وی اضافه کرد: حجاب و عفاف از موضوعات مهمی است که همواره در فرهنگ اسلام مورد توجه بوده و در جهت رسیدن انسانها به کمال مطلوب است و باید با اتکاء به اصل این موضوع و فرهنگ سازی در این زمینه بتوانیم جلوی تزلزل فرهنگی و بحران از خود بیگانگی را بگیریم.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان البرز افزود: تعداد کارکنان با حجاب برتر در مجموعه ادارات کشور و استان کم نیستند، از این روی در سطح ملی، پیشنهاد می شود با ارائه طرح های تشویقی همچون انعقاد تفاهم نامه بین فعالان فرهنگی و کارگروه مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزارت صمت و تهیه لیست بانوان چادری توسط هر اداره و ارائه آن به این وزارتخانه، نسبت به تخفیف یا اعطای بن در خصوص تهیه چادر اقدام شود و همچنین از بانوان چادری شاغل در ادارات هر استان، تجلیل به عمل آید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از بانوان شاغل خواست که برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در ادارات، با حجاب برتر خود بیشتر به تبلیغ این امر بپردازند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا