اخبار ویژهاقتصادیپر بازدیدها

کارگروه مردمی سازی تولید در مرکز استان البرز تشکیل می‌شود فرماندار شهرستان کرج گفت: مردمی سازی اقتصاد با بسیج عمومی و تدوین دستورالعمل ویژه دستگاه های اجرایی برای رفع موانع تولید و حمایت از واحدهای خرد و کوچک و صنایع دانش بنیان محقق می شود‌.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

یحیی رمضانی معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه شهرستان کرج ضمن تبریک سال جدید با اشاره به نامگذاری سال تحت عنوان «جهش تولید با مشارکت مرد» از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال جدید به تبیین راهبردی اجرایی این شعار پرداخت و گفت: تحول در بروکراسی اقتصادی و تمرکززدایی منابع ثروت و سوق آن به سمت بنگاه های کوچک اقتصادی که بدست مردم اداره می شود چرخ اقتصاد مردمی سازی را به جهش در خواهد آورد.

لزوم تقویت بنگاه های کوچک اقتصادی

این مسئول با اشاره به ظرفیت واحدهای اقتصادی و برندهای ملی صنعتی مستقر در کرج بعنوان پتانسیل بالقوه برای تحقق این شعار و ضرورت تشکیل کارگروه ویژه مردمی سازی تولید در مرکزیت استان بیان کرد: تدوین نسخه ای جدید با نقش راهبری مردم در امور اقتصادی و رفع موانع فرا رو و ابلاغ دستورالعمل مردمی سازی به دستگاه های اجرایی با رویکرد بازنگری در حوزه بروکراسی اداری بالاخص بدنه کارشناسی و تقویت بنگاه های کوچک اقتصادی زمینه ساز جهش تولید خواهد شد.

نقش فراکسیون اقتصادی مجلس در مردمی سازی اقتصادی

معاون استاندار البرز با اشاره به نقش قانونگذاری مجلس در فراکسیون اقتصادی بمنظور سیاستگذاری های جدید در نظام مالیاتی و همچنین توزیع و تخصیص هدفمند تسهیلات بانکی بین بنگاه های مولد اقتصادی جهش تولید با مشارکت مردم را رقم می زند.

فرماندار کرج با تأکید بر ضرورت اقتصاد درون گرای مردمی و بسیج مردمی در امور اقتصادی افزود: ترکیب فعالیت اقتصادی با مشارکت اجتماعی مردم زمینه ساز اقتصاد جهش زا است.

مردمی سازی اقتصاد با فرهنگسازی

رمضانی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ مصرف محصولات ایرانی توسط مردم؛ رونق اقتصاد و جهش تولید را با مردمی سازی رقم خواهد زد افزود: بدون فرهنگسازی، اقتصادی سازی میسر نیست و همواره ارتباط معناداری بین اقتصاد و فرهنگ وجود داشته است و نامگذاری درایتمندانه سال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی بنوعی تلاش برای تثبیت هویت فرهنگی ما و نقش مشارکت اجتماعی و فرهنگی مردم برای ساخت و تحکیم بنیان های اقتصادی است.

تشکیل کارگروه مردمی سازی تولید در مرکزیت البرز 

وی افزود: کارگروه مردمی سازی تولید در مرکز استان تشکیل و با ابلاغ دستورالعمل اجرایی زمینه تحقق شعار سال در میدان عمل خواهیم بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا