اخبار شهرستان هااخبار ویژهاقتصادی

۷۱۳ پروژه در شهرستان نظرآباد مورد بهره برداری قرار گرفت استاندار البرز گفت: ۷۱۳ پروژه دولتی و خصوصی در شهرستان نظرآباد با اعتباری بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار و اشتغال برای بیش از ۸۰۰ نفر در شهرستان نظرآباد مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

مجتبی عبداللهی در حاشیه افتتاح یک گلخانه در شهرستان نظرآباد، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر، با بیان اینکه در شهرستان نظرآباد هفتصد و سیزده پروژه دولتی و خصوصی امروز افتتاح و به بهره برداری می‌رسد،گفت: برای این تعداد پروژه بالغ بر دو هزار و پانصد میلیارد تومان اعتبارات تخصیص یافته است.

وی افزود: حدود هشتصد و پنج شغل ایجاد شده است.

عبداللهی در خصوص گلخانه های شهرستان نظرآباد، گفت: شهرستان نظرآباد رتبه اول را در احداث گلخانه دارد.

وی با تاکید بر احداث گلخانه ها، تصریح کرد: از کشاورزان تقاضا داریم زمین ها را تبدیل به گلخانه کنند چرا که گلخانه در کشور تغییر کاربری زمین محسوب نمی‌شود و کاهش مصرف یک پنجم تا یک دهم است و بستگی به روش کشت دارد.

این مسئول اشاره‌ای به ویژگی‌های احداث گلخانه کرد و گفت: افزایش تولید، صادرات و همچنین نقش ایفا و اشتغال ایجاد کند و در آمد ویژه برای سرمایه گذار دارد.

وی ادامه داد: در همین راستا به شدت دنبال ایجاد گلخانه و افزایش گلخانه هستیم.

عبداللهی با بیان اینکه در حال حاضر حدود صد و هفتاد هکتار پروانه گلخانه در شهرستان نظرآباد صادر شده و در دست اجرا است، بیان کرد: در استان البرز بیش از هزار و صد هکتار پروانه گلخانه صادر شده است.

وی ادامه داد: تا جای ممکن تسهیلات ایجاد می‌کنیم و فرآیند صدور گلخانه‌ها از نظر زمانبندی و استعلامات گرفته می‌شود کوتاه‌تر می‌شود و یک تحولی در ایجاد گلخانه‌ها به وجود بیاید.

عبداللهی در خصوص رشد گلخانه‌ها، تصریح کرد: رو به رشد هستیم و هرآنچه که در گذشته گلخانه داشتیم در دولت سیزدهم ایجاد کردیم و اما از این روند راضی نیستیم و می خواهیم چندین برابر کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم شاهد این باشیم سر تا سر استان البرز از جمله شهرستان نظرآباد ساوجبلاغ که بستر گلخانه دارد تبدیل به گلخانه شود.

عبداللهی در خصوص صدور پروانه گلخانه‌ها، گفت: درحال حاضر برای صدور پروانه‌ گلخانه یک ماه زمان می برد، اما یک ماه هم قبول نداریم چرا که باید دو روز کاری پروانه کسب صادر شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا