اخبار ویژهپر بازدیدهاورزشی

پیست دیزین در آینده ای نزدیک رفع پلمپ می شود معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در رأس هیئتی با حضور مسئولان استانی و بخش آسارا از نزدیک در جریان آخرین وضعیت روند بازسازی پیست اسکی دیزین قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

احمد افضلی پس از بازدید از بخش های مختلف و رصد وضعیت قطعات فنی تله کابین دیزین و کارگاه‌های پیست، در جریان آخرین روند بازسازی قرار گرفت و دستورات لازم را به منظور فعالیت مجدد این مجموعه ورزشی صادر کرد.

وی با تاکید بر اینکه پیست بین المللی دیزین نماد گردشگری ورزشی البرز است، از رفع پلمپ پیست بین المللی دیزین در کمترین زمان ممکن خبر داد و گفت: پیست اسکی دیزین سال گذشته به دلیل قدیمی و غیراستاندارد بودن برخی تجهیزات آن تعطیل شد که پس از پیگیری های لازم با حمایت شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در حال بازسازی است که بعد از گرفتن تاییدیه استاندارد در کمترین زمان ممکن راه‌اندازی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز افزود: متاسفانه طی سال های گذشته به دلیل عدم بروزرسانی و تعمیرات اساسی تجهیزات این مجموعه از سوی شرکت بهره بردار امکان بهره مندی ورزشکاران فراهم نشد بنابراین سازمان استاندارد نسبت به پلمپ آن اقدام کرد که منجر به زیان اقتصادی اهالی روستای ولایت رود و کاهش تردد گردشگران شد.

به گفته وی پیست بین المللی دیزین که در کیلومتر ۷۵ جاده چالوس واقع شده یکی از جاذبه های گردشگری استان البرز و شهر کرج است که دارای ۴ خط تله کابین، ۳ خط تله سبز و تله اسکی است و همه ساله میزبان ورزشکاران و گردشگران ملی و بسیاری از سراسر جهان است که باید به وضعیت سابق خود بازگردد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به اینکه در مسیر دسترسی به این پیست هتل های آزادی گچسر، مجتمع هتل های گاجره و در مجاورت پیست مجتمع هتل های دیزین واقع شده و می تواند امکانات رفاهی مورد نیاز گردشگران را فراهم کند، یادآور شد: در حال حاضر مدیریت این مجموعه به شرکت تعاونی توسعه روستایی ولایت رود با بیش از ۲ هزار نفر عضو که همگی از پیشکسوتان، مربیان، قهرمانان و پرسنل زحمتکش دیزین و از اهالی این روستا می باشند، واگذار شده است که امید می رود با مدیریت بومیان منطقه شاهد شکوفایی مجدد این مجموعه ورزشی باشیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فقط ۳۰ درصد از امکانات فعلی دیزین فعال است، تاکید کرد: به علت قدمت بالای پیست دیزین، بازسازی و تعمیر تجهیزات این مجموعه ضرورتی است که باید از سوی شرکت تعاونی مورد توجه قرار گیرد تا در زمان باقی مانده از سال و بارش برف در ارتفاعات بتوان این مجموعه ورزشی را در اختیار ورزشکاران و علاقه مندان قرار داد.

بخشدار آسارا نیز طی سخنانی با اشاره به واگذاری مدیریت پیست به مجموعه تعاونی توسعه روستایی ولایت رود ضمن تقدیر از حمایتهای استاندار البرز بر لزوم بهره مندی از تمام ظرفبتها در راستای خدمات رسانی به ورزشکاران و گردشگران تاکید کرد.

سجاد خدری افزود: مجموعه دیزین از گذشته در مباحث اقتصادی و معیشتی اهالی ولایت رود مورد توجه بوده که در رشد اقتصادی کل منطقه نیز تاثیر گذار می باشد بنابراین بازگشایی این مجموعه مورد تقاضا است که طی ماه های گذشته نیز مورد پیگیری قرار داشته است.

گفتنی است در پایان این نشست مقرر شد اداره کل استاندارد استان در راستای خدمت رسانی مطلوب به ورزشکاران و‌ گردشگران با رعایت ضوابط ایمنی همکاری لازم را با شرکت بهره بردار داشته باشد و شرکت بازرسی نیز تا بهره برداری کامل از پیست و رفع ایرادات و نواقص بحرانی همکاری خود را تداوم بخشد.

استقرار اورژانس در ولایت رود و پیش بینی پد هلی کوپتر امداد در مواقع اضطرار و همچنین بررسی و صدور مجوز کمیسیون ماده پنج و بیمه ورزشی از سوی اداره کل ورزش و جوانان از دیگر مصوبات این نشست بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا