اخبار ایران و جهاناخبار ویژهپر بازدیدهاسیاسی

توضیح وزیر کشور به برداشت ناصحیح از فرصت احراز صلاحیت‌ها وزیر کشور با اشاره به اینکه در قانون انتخابات، زمان و فرصت لازم برای اعتراض داوطلبان نمایندگی مجلس دیده شده است، درباره برداشت ناصحیح از فرصت احراز صلاحیت های داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در هیات های اجرایی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه نشست استانداران و نمایندگان نهادها و دستگاه های اجرایی در مورد تسهیلات تکلیفی در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: هیات های اجرایی برای بررسی صلاحیت ها فقط ۱۰ روز فرصت داشتند اما قانون در کل فرصت هایی را برای رسیدگی به موضوع احراز صلاحیت ها و اعتراض های بعد از آن پیش بینی کرده است .

وی تصریح کرد: هیات های اجرایی طبق قانون ۱۰ روز می توانستند به موضوع صلاحیت نامزدهای نمایندگی مجلس رسیدگی کنند و ۵۰ روز نیز در اختیار هیات های نظارت است و اگر اشکال و اعتراضی همچنان وجود داشته باشد ۳۰ روز دیگر نیز فرصت برای رسیدگی به هرگونه اعتراض در شورای نگهبان وجود دارد.

وزیر کشور افزود: در قانون جدید نسبت به قبل، فرصت رسیدگی به صلاحیت ها و اعتراض ها بهتر شده است اما مدت در اختیار هیات های اجرایی فقط ۱۰ روز تعیین شده که یک زمان اندک است.

وحیدی در واکنش نوع انتشار خبر اخیر مربوط به زمان رسیدگی هیات های اجرایی تصریح کرد: توصیه می شود رسانه ها به جملات و موضوع دقت کنند. نظر این بود که ۱۰ روز زمان هیات های اجرایی کفایت لازم را برای احراز صلاحیت ها نداشت و برخی از داوطلبان نتوانسته اند سند و مدارک لازم را برای احراز صلاحیت کامل کنند؛ از این رو به طور طبیعی با عدم احراز مواجه شدند اما در ۵۰ روز بعد یعنی بررسی صلاحیت ها در هیات های نظارت و اکنون در مدتی که در اختیار شورای نگهبان است، امکان رسیدگی به اعتراض ها همچنان وجود دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا