ورزشی

البرز میزبان فینال مسابقات وزنه برداری کارگران کشور شد رییس هیات وزنه برداری استان البرز گفت: این استان در روزهای ۲۳ و ۲۴ آذرماه جاری میزبان فینال مسابقات وزنه برداری کارگران کشور است.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

جواد سمیعی متین با بیان اینکه فینال مسابقات وزنه برداری کارگران کشور در سالن شهید مطهری کرج برگزار خواهد شد، افزود: این سالن قدیمی و تاحدودی مخروبه است که اکنون در دست تعمیر و تجهیز قرار دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه البرز یکی از استان های قهرمان پرور در رشته ورزشی وزنه برداری است، اظهار کرد: به رغم اینکه این استان ظرفیت بالایی در پرورش ورزشکاران وزنه برداری دارد اما زیرساخت های ورزشی آن بسیار ضعیف است.

سمیعی متین وزنه برداری را یکی از رشته های المپیکی دانست و گفت: در تمام شهرستان های استان البرز هیات ورزشی وزنه برداری راه اندازی شده اند ولی هنوز هیچ سالن ورزشی برای این هیات ها وجود نداردو فقط در شهرستان فردیس یک سالن بسیار کوچک دارد که عملا ظرفیت انجام فعالیت های ورزشی وزنه برداری را ندارد.

البرز از نبود خوابگاه ورزشی رنج می برد

رییس هیات وزنه برداری استان البرز یکی از مشکلات اصلی در ورزش البرز را نبود خوابگاه ورزشی برای ورزشکاران میهمان دانست و افزود: در البرز فقط باشگاه انقلاب یک هتل دارد که به بخش خصوصی واگذار شده است و بخش دولتی از این امکان برخوردار نیست.

وی یکی از راهکارهای رفع این مشکل برای میزبانی مسابقات کشوری را استفاده از ظرفیت خوابگاهی دانشگاه ها عنوان کرد و تصریح کرد: مسوولان قول داده اند که سال آینده امکانات لازم همچون سالن های ورزشی را برای این هیات ورزشی تامین کنند.

رییس هیات وزنه برداری استان البرز گفت: سال آینده نیز میزبان مسابقات قهرمانی کشوری در این رشته ورزشی خواهیم بود ضمن اینکه اواخر آذرماه مسابقات استعدادیابی نونهالان و نوجوانان استان برگزار می شود.

سمیعی متین در پایان یادآور شد: در استان البرز بالغ بر ۱۴۰ وزنه بردار آقا و ۷۰ وزنه بردار خانم فعال هستند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا