اجتماعیاخبار ویژهپر بازدیدها

تاکنون پشه آئدس در البرز مشاهده نشده است معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: تاکنون پشه آئدس عامل بیماری تب دنگی در استان مشاهده نشده است.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

معصومه جودکی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه تاکنون موردی از ابتلا به بیماری تب دنگی در استان شناسایی نشده است گفت: توصیه‌های بهداشتی در مقابل پیشگیری از این بیماری برای عموم مردم به ویژه مسافران به کشور‌های حوزه خلیج فارس و استان‌های گیلان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان ضروری است.

وی با بیان اینکه درد پشت چشم علامت شاخص این بیماری است افزود: این پشه در آب‌های راکد هر چند کم، مثل آب زیر گلدان، ظروف پلاستیکی رها شده تخم گذاری می‌کند و مهم ترین عامل جلوگیری از نیش پشه به خصوص در روز است که با رعایت نکات بهداشتی می توان از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

جودکی گفت: پشه‌های آئدس در طول روز فعال هستند بنابراین ظروف محل جمع آوری آب را خالی پاکسازی و شست و شو دهید و پس از پر کردن مجدد از بسته بودن درب آنها اطمینان حاصل کنید ،گلدان ها، زیرگلدانی ها و ظروف آب حیوانات را تمیز و آب آنها را تعویض کنید.

وی افزود: همچنین لباس هایی که تا حد امکان بدن شما را بپوشاند استفاده کنید و هر ظرفی که حتی به اندازه یک قاشق چای خوری آب در آن جمع می شود مکان مناسبی برای رشد و تکثیر پشه آئدس است ضمن خالی کردن آب، حتما ظرف باید با اسکاج شسته شود تا تخم های چسبیده به ظرف از بین بروند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا