فرهنگی

گردهمایی کودکان عاشورایی البرز همزمان با سراسر کشور، گردهمایی کودکان عاشورایی البرز در حسینیه‌ها و مراکز کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان‌های استان البرز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

همزمان با سراسر کشور، گردهمایی کودکان عاشورایی البرز در حسینیه‌ها و مراکز کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان‌های استان البرز برگزار شد.

زینب عاشری مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز گفت در سومین روز از ماه محرم که متعلق به حضرت رقیه (س) است این مراسم توسط کودکان عاشورایی البرزی در ۷ مرکز کانون در استان و برخی از مساجد و حسینیه‌های شهرستان‌های استان برگزار شد.

وی افزود: این مراسم‌ها بگونه‌ای برنامه ریزی شده است که تمامی برنامه‌ها از روایتگری عاشورا، مداحی، شعرخوانی، دکلمه و مرثیه سرایی توسط خود کودکان برگزار شود.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز ادامه داد: ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ عاشورایی در میان کودکان و نوجوانان و تبیین دستاورد‌های قیام حسینی برای آینده‌سازان از اهداف برگزاری این گردهمایی است.

عاشری با اشاره به اینکه برنامه‌های ماه محرم و صفر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار «با یاد حسین تابستانت را بساز» در استان برگزار می‌شود، افزود: در ماه‌های محرم و صفر که مصادف با ایام تابستان است برنامه‌های اوقات فراغت و تابستانه کودکان و نوجوانان به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که آنها با وقایع محرم، شخصیت امام حسین (ع) و فرهنگ عاشورا بیشتر آشنا شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا