اجتماعی

اقامه عزای حسینی در ۴۰۰ کانون مسجد استان البرز مدیر ستاد کانون‌های مساجد استان البرز با اشاره به اهمیت ماه محرم و ضرورت برپایی ویژه برنامه‌های معرفتی و بصیرت‌افزایی گفت: آیین عزاداری ماه محرم حسینی در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان البرز با هدف بصیرت افزایی و تبیین معارف حسینی برپا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

حجت الاسلام کاظم شکری مدیر ستاد کانون‌های مساجد البرز در خصوص ماه محرم حسینی گفت: فعالان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد البرز محرم سال جاری با سیاه پوش ساختن مساجد و حسینیه‌ها به استقبال ماه عزای سید و سالار شهیدان کربلا حضرت اباعبدالله الحسین (ع) می‌روند.

مدیرستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد البرز با اشاره به اهمیت ماه محرم و ضرورت برپایی ویژه برنامه‌های معرفتی و بصیرت افزایی گفت: آیین عزاداری ماه محرم حسینی در سطح کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان البرز با هدف بصیرت افزایی و تبیین معارف حسینی برپا می‌شود.

وی با بیان اهمیت طرح شنبه‌های کتاب و معرفی کتاب با محوریت ایام محرم اظهار کرد: کتاب آذرخشی از آسمان کربلا، نوشته آیت الله مصباح یزدی از جمله کتاب‌های محوری و تبیینی برای ماه محرم است که در قالب طرح شنبه‌های با کتاب ارائه می‌شود.

وی برپایی نشست‌های تبیینی با حضور ائمه مساجد و مبلغان دینی اظهار کرد: برپایی نشست‌های تبیینی از جمله رویکرد‌های معرفتی و بصیرتی برای رشد باور‌های دینی و ایمانی عاشورایی در میان نوجوانان و جوانان است که برای این مهم نیز برنامه ریزی‌هایی انجام شده است.

مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز خاطرنشان کرد: برپایی دسته‌های عزاداری، سینه زنی و مرثیه سرایی با محوریت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد البرز در دهه اول محرم هر روز برپا می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا