اجتماعی

استفاده‌ کانون پرورش فکری البرز از مزایای احکام جایگزین مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان البرز در دیدار با رییس کل دادگستری استان خواستار بهره مندی فرهنگی کانون از احکام جایگزین حبس شد.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

زینب عاشری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز در دیدار با حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری البرز درباره در سه حوزه معرفی فعالیت‌های کانون و همکاری در بخش کاهش آسیب‌های اجتماعی، بهره‌مندی کانون البرز از طرح تعیین مجازات‌های جایگزین برای محکومان غیرعمد به جای حبس و آمادگی کانون برای ارائه خدمات فرهنگی، هنری و ادبی به کودکان و نوجوانان خانواده دادگستری گفتگو کرد.

وی ضمن معرفی خدمات و فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان و اشاره به برخی از مهمترین رویداد‌های چند ماه اخیر، در مورد کودکان و نوجوانان و آسیب‌های اجتماعی موجود در گستره البرز به اقدامات کانون برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ایجاد نشاط و شور آفرینی نیز اشاره کرد.

عاشری به تجربیات برخی از مراکز کانون کشور مانند استان آذربایجان غربی در جذب امکانات فرهنگی برای مراکز کانون از طریق احکام جایگزین اشاره کرد و افزود: برخی از مجرمان از طریق اقدامات فرهنگی مانند خرید کتاب و … دیون خود را پرداخت می‌کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز همچنین به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های کانون استان و مربیان فرهنگی، هنری و ادبی اشاره و اضافه کرد: کانون از چند سال گذشته تعامل خود با دادگستری استان را در زمینه مهارت آموزی به نوجوانان بزهکار و زنان زندانی در قالب اجرای فعالیت در ندامتگاه شهید کچویی فردیس آغاز کرده و این آمادگی وجود دارد که فرزندان همکاران خانواده دادگستری استان نیز مانند برخی دستگاه‌های اجرایی که این همکاری را آغاز کرده‌اند، از این مزایا برخوردار شوند.

حسین فاضلی هریکندی، رئیس کل دادگستری استان البرز نیز به آشنایی دیرینه خود با کانون پرورش فکری اشاره و از پیشنهادات مدیر کل کانون البرز استقبال کرد.

این مسئول ابراز امیدواری کرد: با همکاری کانون و دادگستری این موارد قابل پیگیری باشد و به انجام برسد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا