اخبار ویژهاقتصادیپر بازدیدها

انجام ۲۴۲ مورد تسریع در اخذ مجوز کسب و کارهای البرز مدیرکل سازمان بازرسی استان البرز گفت: سال گذشته ۲۴۲ مورد تسریع در اخذ مجوز کسب و کار انجام شده که ۱۸۵ مورد پیگیری و از تعطیلی ۴۴ واحد جلوگیری شد.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

محمد تقی حاجی مشهدی مدیرکل سازمان بازرسی استان البرز در نشست حمایت از فرصت‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی در البرز اظهار کرد: سازمان بازرسی کل کشور نهاد نظارتی است و به دلیل نظارت بر اجرای صحیح قوانین و مقررات و حسن اجرای امور در دستگاه‌های اجرایی، نقش تسهیل‌گری نیز دارد.

وی اضافه کرد: اداره کل بازرسی استان البرز واحد حمایت از سرمایه‌گذاری فعال است و مشکلات تولیدکنندگان، صنعتگران و سرمایه‌گذاران را در سطوح استانی و ملی پیگیری می‌کند.

این مسئول بیان کرد: تولیدکنندگان سربازان جهاد اقتصادی هستند و در برابر موانع پیش‌روی فعالان این عرصه از آن‌ها حمایت خواهیم کرد، اما خط قرمز ما فساد اقتصادی است و در صورت مشاهده با آن مقابله خواهیم کرد.

وی افزود: اگر دستگاه‌های اجرایی استان در زمینه تسهیل‌گری امور مرتبط به فعالان اقتصادی به اقدامات حمایتی نیاز داشته باشند حتماً همکاری لازم را خواهیم داشت.

مدیر کل بازرسی استان البرز یادآور شد: سال گذشته ۲۴۲ مورد تسریع در اخذ مجوز کسب و کار انجام شده که ۱۸۵ مورد پیگیری و از تعطیلی ۴۴ واحد جلوگیری شد.

حاجی مشهدی افزود: در حوزه حمایت از تولید و سرمایه گذاری البرز، اخذ عوارض تغییر کاربری از سرمایه گذار به صورت نقدی و تقسیط پنج ساله یکی از اقدامات مهمی بود که محقق شده است.

رسیدگی به بیش از ۵۰۰۰ شکایت طی سال گذشته در البرز

مدیرکل بازرسی استان البرز در ادامه به رسیدگی به پنج هزار و۸۰ شکایت در این استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: این آمار در مقایسه با سال ماقبل که سه هزار و۲۰۷ فقره بود، رشد ۶۷ درصدی داشت.

وی گفت: سال گذشته توسط اداره‌کل بازرسی البرز ۵۰ آسیب و معضل مهم این استان شناسایی و به دستگاه‌های اجرایی استانی و وزارتخانه‌های متبوع اعلام شد.

حاجی مشهدی بیان کرد: ۵۴ فقره گزارش کلان از وضعیت ساخت و ساز‌های غیر مجاز، ریزگرد‌ها و آلودگی هوا توسط اداره بازرسی استان تهیه و به مراجع بالا دستی ارسال شد.

وی افزود: پایش سازه‌های تاریخی، پیگیری مزایده‌های عمومی صنایع غذا و دارو، فروش املاک تملیکی در مجموع به ارزش یک هزار و۱۱۰ میلیارد ریال از دیگر اقدامات اداره کل بازرسی البرز در سال گذشته بوده است.

مدیر کل بازرسی استان البرز گفت: آزادسازی اراضی طرح گردو کاری به مساحت ۵۰ هکتار در طرح‌های کشاورزی فاقد پیشرفت و دارای انحراف با پیگیری بازرسی کل با اخذ رأی فسخ قرارداد از هیأت نظارت موضوع ماده ۳۳ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع و صدور رأی قضائی برای اجرای حکم مذکور و خلع ید آن از طریق ادارات کل جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی استان البرز از دیگر عملکرد بازرسی استان البرز در سال گذشته بوده است.

وی یکی دیگر از عملکرد‌های حوزه ساخت و ساز غیرمجاز را پیگیری رفع موانع، تذکرات و تسهیل شرایط برای ۶ هزار و ۳۶ فقره به مساحت حدود ۹ هزار هکتار ساخت و ساز‌های غیرمجاز از قبیل ویلا، استخر و دیوارکشی در اراضی زراعی و باغ‌ها توسط مأموران و مدیران جهاد کشاورزی و پلمپ ۱۹۵ شهرک و مشاورین املاک و دفتر پیمانکاری غیرمجاز برشمرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا