اخبار داغ

دستگیری فیشینگ کار حرفه‌ای در البرز رئیس پلیس فتا استان البرز از شناسايي و دستگيري یک نفر فیشینگ کار حرفه ای که اقدام به 15 میلیارد ریال برداشت غیر مجاز از حساب مالباختگان کرده بود خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

سرهنگ رسول جلیلیان پلیس فتا استان البرز اظهار داشت: درپي وصول یک فقره شکایت یکی از شهروندان به پلیس فتا استان مبنی بر مسدود شدن کارت وی پس از انجام خرید در فضای مجازی ، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان اداره مبارزه با جرائم سايبري پليس فتا استان البرز قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: شاکی با حضور در پلیس فتا استان اعلام داشت شخصي در فضاي مجازي با وی ارتباط و درخواست خريد سکه هاي آگهي شده را نموده و وی مبلغ سکه ها را واريز و خواستار ارسال بسته خريداري شده توسط تاکسي اينترنتي نمود اما بعد از چند ساعت حساب بانکي وی مسدود شده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در بررسي هاي اوليه توسط کارشناسان پلیس فتا استان مشخص شد متهم يا متهمان احتمالي با شگرد ارسال پيامک سود سهام عدالت و پيامک ابلاغيه الکترونيکي سامانه ثنا ، کاربران را به صفحه فيشينگ هدايت و پس از اخذ اطلاعات بانكي برداشت هاي متعددي از حساب افراد انجام می دهند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در این خصوص هویت متهم شناسایی و پس از اخذ مجوزهای قضایی وی را در مخفیگاهش در یکی از نقاط شهرستان کرج دستگیر کردند.

جلیلیان افزود:متهم در ابتدا منکر بزه ارتکابی شده ولی با ارائه ادله و مستندات به بزه خود مبنی بر برداشت غیر مجاز از کارت های بانکی مختلف به ارزش 15 میلیارد ریال اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا استان البرز با اشاره به شناسایی 9 نفر از مالباختگان این پرونده تا کنون گفت: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا