مدیریت شهری

اطفای ۴۳۲ مورد حریق در کرج رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: طی خرداد ماه آتش نشانان به ماموریت ۴۳۲ مورد حریق و ۸۱۰ مورد حادثه اعزام شده اند.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

محمد یساولی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج بیان داشت: طی ماه گذشته، باحضور ۴۲۱۲ نیروی عملیاتی (نفر ساعت) مستقر در ۳۲‌ ایستگاه به مدت ۹۴۷ ساعت عملیات و با استفاده از تجهیزات و تعداد ۱۵۸۱ دستگاه خودروی عملیاتی به ۴۳۲ مورد حریق و ۸۱۰ مورد حادثه رسیدگی کردند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۲ مورد استقرار در سطح شهر با حضور آتش نشانان صورت گرفت، اضافه کرد: در ماهی که گذشت ۳۹۰ مورد نجات یافته،۷۴ مصدوم و ۲۱ فوتی در حادثه‌هایی که رقم خورد داشته‌ایم.

این مسئول با بیان اینکه در بین ۳۲‌ ایستگاه عملیاتی، بیشترین ماموریت در ایستگاه ۱۰۳ با ۹۰ ماموریت ایستگاه ۱۲۲ با ۸۳ ماموریت، و ایستگاه ۱۲۳ با ۷۲ ماموریت اعزامی صورت گرفت، افزود: در حوزه معاونت ایمنی و پیشگیری تعداد ۱۹ مورد صدور جواز و ۱۲۶ مورد تائیدیه ایمنی صادر شد.

یساولی صدور ۱۸ مورد گواهی جهت علت حریق و تعداد ۲۰ مورد بازدید از اماکن تصرفات سطح شهر، ارائه خدمات مشاوره‌ای به تعداد ۱۳۰ مورد، اخطار ایمنی به تعداد ۳۸ مورد، در حوزه ایمنی شهری، بازدید از صنوف به تعداد ۳۵ مورد در حوزه اصناف از دیگر اقدامات صورت پذیرفته بیان کرد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج ادامه داد: در حوزه آموزش و تربیت بدنی برگزاری ۴۳ دوره آموزش ایمنی و آتش نشانی ویژه شرکت ها ، ادارات، آتش نشان داوطلب و کارورز باحضور ۶۱۰ کارآموز به مدت ۵۱۴ ساعت با همکاری ۸۰ مربی و برگزاری ۳ دوره آموزشی با موضوع شناخت گسل های فعال استان البرز،رفتارشناسی حریق و کارشناسی بازدید متقاضیان اخذ پایانکار با حضور ۳۸۲ فراگیر از پرسنل سازمان به مدت ۱۲ ساعت و با همکاری ۱۳ مربی طی یک ماه گذشته صورت گرفت.

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا