اجتماعی

تجهیز ادارات البرز به انرژی خورشیدی به عنوان برنامه مکلف مدیر عامل شرکت توزیع برق استان البرز گفت: طبق برنامه ریزی تمام دستگاههای اجرایی و ادارات استان از امسال مکلف به نصب سیستم تامین انرژی خورشیدی شده اند.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

مسعود خواجه وند مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز در حاشیه آیین افتتاح نیروگاه خورشیدی بانک ملی شعبه مرکزی کرج افزود: ناترازی برق تا قبل از دولت سیزدهم گریبانگیر وزارت نیرو شد که بر همین اساس اقداماتی از ۲ سال پیش برای رفع این ناترازی به عمل آمده است.

وی ادامه داد: طی ۲ سال گذشته برنامه ریزی خوبی در سطح کشور و البرز برای رفع ناترازی برق انجام شده و بیش از ۱۸۰ برنامه در حوزه‌های تولید، انتقال و توزیع در دستور کار قرار گرفته است.

این مسئول گفت: یکی از برنامه‌ها احداث نیروگاه‌های خورشیدی است که مصوبه ای در سطح ملی داشت که شامل ایجاد چهارهزار مگاوات برق خورشیدی و چهار هزار مگاوات انرژی بادی است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز افزود: در استان البرز تاکنون برای ایجاد بیش از ۵۰۰ مگاوات برق خورشیدی زمین به سرمایه گذاران واگذار شده است.

وی گفت: با توجه به شرایط مطلوب کشور به لحاظ تامین انرژی خورشیدی باید بخش‌های اداری، صنعت و کشاورزی به انرژی‌های پاک مجهز شوند.

خواجه وند اظهار کرد: از ابتدای سال جاری ادارات استان مکلف هستند که ۲۰ درصد مصرف برق خود را از انرژی‌های خورشیدی تامین کنند؛ ادارات باید به فوریت تا پایان سال جاری برای تولید انرژی خورشیدی اقدام نمایند

وی تاکید کرد: بهره مندی از انرژی‌های پاک نقش موثری در سالم سازی محیط زیست و کاهش هزینه‌ها دارد.

تجهیز شعب بانک ملی البرزبه انرژی خورشیدی

یوسف علی مهرپویا مدیر شعب بانک ملی استان البرز در آیین افتتاح نیروگاه خورشیدی بانک ملی شعبه مرکزی کرج گفت: به رغم محدودیت مالی این بانک طرح تجهیز شعب خود را در استان به سیستم انرژی خورشیدی آغاز کرده است.

وی  افزود: در گام نخست ساختمان مدیریت بانک ملی در جهانشهر کرج به نیروگاه خورشیدی مجهز شد و اکنون نیز شعبه مرکزی این بانک از انرژی پاک بهره‌مند شده است.

این مسئول ادامه داد: پروژه تجهیز شعب بانک ملی استان البرز به انرژی خورشیدی به عنوان یک فناوری و دستاورد مهم زیست محیطی با جدیت دنبال می‌شود و شعب این بانک در شهرستان‌های نظرآباد، اشتهارد و ساوجبلاغ برای تجهیز به انرژی خورشیدی هدفگذاری شده است.

مهرپویا تاکید کرد: انتظار می‌رود سایر دستگاه‌های اداری و اجرایی استان البرز به انرژی خورشیدی روی بیاورند تا شاهد کاهش بار نیروگاه‌های برق کشور باشیم.

مدیر شعب بانک ملی استان البرز اظهار کرد: برای بهره مندی از انرژی خورشیدی مطالعه کارشناسی در بانک ملی البرز انجام شد و اکنون نیز در حال اجرا و توسعه این طرح هستیم.

مهرپویا گفت: تجهیز شعبه مرکزی بانک ملی کرج به انرژی خورشیدی ۱۳ میلیارد ریال هزینه در بر داشت و این بانک اکنون در سطح کشور به لحاظ اجرای طرح انرژی خورشیدی پیشتاز است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا