اجتماعی

نجات ۴ زندانی از اعدام در البرز مدیرکل زندانهای استان البرز با بیان اینکه در ۳ ماهه نخست سال جاری اخذ ۴ مورد رضایت از قصاص نفس در زندان‌های استان صورت گرفته است 

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

به همت مسئولین، مددکاران زندان‌ها، انجمن حمایت و همچنین همکاری صمیمانه مسئولان قضایی البرز در 3 ماهه نخست سال جاری 4 مورد از احکام قطعی قصاص نفس زندانیان استان، منجر به اخذ رضایت از اولیای دم اخذ شد.

اصغر فتحی مدیر کل زندان های استان البرز بیان داشت: 2 مورد از این پرونده های قصاص نفس به صورت قطعی و 2 مورد نیز به صورت مشروط در حال پیگیری است و در آخرین جلسه که با حضور رزقی رئیس دادگستری فردیس، حسین ناصرخاکی دادستان فردیس و مسئول انجمن از حمایت این شهرستان برگزار شد با کمک خیرین زمینه آزادی یک زندانی پس از 10 سال فراهم شد.

وی افزود: مجموعه ای از افراد متخصص و با سابقه متشکل از مسئولان، مددکاران و اعضای شورای حل اختلاف زندان ها، مسئولان قضایی و خیرین به صورت گروهی و شبانه روزی در جهت اصلاح ذات البین تلاش می کنند.

این مسئول اصلاح ذات البین را عملی سرشار از ثواب برشمرد و افزود: خداوند در سوره انفال بر این عمل سفارش کرده و باید طبع و خلق کریمانه اولیای دم را نیز ستود، چرا که بخشش در این زمینه کار بسیار سخت و دشواری است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا