اجتماعی

هشدار هواشناسی سطح زرد در استان البرز مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از قرار گرفتن استان در وضعیت هشدار سطح زرد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

مهدی مهرور مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز بیان داشت: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از تقویت امواج ناپایدار از عصر امروز دوشنبه تا چهارشنبه عصر در منطقه البرز مرکزی است که به موجب آن و با توجه به ماهیت تندری و فعالیت محلی این ناپایداری ها به ویژه در ساعات عصر و شب وزش باد شدید و لحظه ای ، گرد و خاک ، غبار و در ارتفاعات استان رگبار و رعد و برق ، وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود.

وي اثر مخاطره اين سامانه را لغزندگی جاده ها و سقوط سنگ در جاده های کوهستانی ، آب گرفتگی معابر ، بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل های فصلی ، سقوط سازه های سست ، شکستگی درختان عنوان كرد .

مهرور پرهیز از سفرهای غیر ضروری و احتیاط در تردد از جاده های کوهستانی, خودداری از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل های فصلی و دامنه کوه ها، اطمینان از استحکام سازه های موقت و سست و رعایت نکات ایمنی در فعالیت های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در کنار ساختمان های نیمه کاره ، درختان کهن سال و تابلوهای تبلیغاتی ، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی را ضروري دانست.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا