اقتصادی

تحقق شعار سال در گرو تیم اقتصادی مجرب است دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز تحقق "جهش تولید با مشارکت مردم" را مستلزم انتخاب رییس جمهوری عنوان کرد که با تیم اقتصادی قوی وارد صحنه شود و برای رفع چالش های اقتصادی طرح و برنامه موثر ارائه دهد

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

حسین رجبی دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت استان البرز با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی کارآمد حاکمیت در بستر رونق تولید و تجارت و مقابله با رانت و فساد گفت: امیدوایم در انتخابات پیش روی بستری آماده شود تا اقشار مردم از جمله فعالان عرصه تولید و تجارت رییس جمهوری آگاه به مسائل جامعه به ویژه در امور اقتصاد را انتخاب کنند تا سکان هدایت دولت چهاردهم را برعهده گیرد.

وی ادامه داد: خانه صمت البرز طی دو سال گذشته نهایت همکاری خود را با بخش دولتی جهت ارتقا رضایتمندی و کاستی ها به کار برده تا امید به سرمایه گذاری و رفع موانع تولید فراهم گردد

وی افزود: شهید گرانقدر آیت الله رئیسی در راستای تحقق شعار “جهش تولید با مشارکت مردم” برنامه های موثری را تدارک دیده بود ، لاکن با شهادت ایشان، این وظیفه خطیر برعهده رییس جمهور جدید در انتخابات پیش روی محول خواهد شد.

وی ادامه داد: شهید رئیسی در نخستین روز فروردین ماه سال جاری در تماس تلفنی با رهبر فرزانه انقلاب تاکید کرد تمام توان دولت را برای تحقق شعار سال به کار خواهد گرفت، اما شایسته پوشیدن ردای فاخر شهادت بود و این وظیفه به دولت چهاردهم محول شد.

دبیرکل خانه صمت البرز اظهار امیدواری کرد اقشار مردم با آگاهی و هشیاری کامل در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری را برعهده نامزدی قرار دهند که در امور “اقتصادی”، “سیاسی”، “فرهنگی” و “اجتماعی” از توانایی بالا و تجربیات بسیار ارزنده ای برخوردار باشد.

رجبی با اشاره به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب که دستیابی به اقتصاد قوی را مستلزم “مدیریتی قوی” و “برنامه جامع اقتصادی” عنوان کرده اند افزود: برای تحقق رهنمودهای معظم له ، برنامه ریزی ها باید در مسیر “توسعه کارآفرینی” ، “تقویت تولید” و “مقابله جدی با فعالیت های آلوده به رانت و فساد” هدایت شود.

وی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از تولید و پشتیبانی از ایده های نوآورانه و دانش بنیان افزود: شتاب در رشد اقتصاد را تنها در شرایطی تجربه خواهیم کرد که بخش “تولید” به عنوان یک بخش پیشتاز بیش از سایر بخش‌ها مورد توجه خاص حاکمیت قرار گیرد.

وی ادامه داد: بدیهی است رفع موانع و توانمندی بخش تولید رشد بهره‌وری نیروی کار را به ارمغان می آورد و به “رونق در اقتصاد” دست خواهیم یافت.

دبیرکل خانه صمت البرز اظهار امیدواری کرد: با همراهی فعالان بخش تولید و حکمرانان موانع بر سر راه افزایش تولید برطرف شود تا جامعه از چالش های حاد ناشی از تحریم ها ، تورم ، گرانی و گران‌فروشی که معیشت قشر کم درآمد جامعه را نشانه گرفته است رهایی یابد.

رجبی اظهار کرد: در صورتی که با تعامل مسوولان و فعالان اقتصادی کسب‌ و کارها از رونق در حد انتظار برخوردار شوند، کالاهای مرغوب تر ، بازار پسند و صادرات محور با قیمت‌های پایین‌تر تولید و راهی بازارهای داخلی و صادراتی خواهد شد.

وی افزود: طبیعی است که رشد اقتصادی منجر به افزایش سود بخش تولید می شود و بدین ترتیب‌ صنعتگران با افزایش ارزش کالا ، در روند تقویت تولید ملی مشارکت فعال خواهند داشت.

وی گفت: تجربه سال های دور و نزدیک بیانگر این واقعیت است که هرگاه بخش تولید روند رشد را تجربه کرده است، شتاب در رشد اقتصاد کشور را شاهد بودیم زیرا تولید همواره پیشرو بوده و سریعتر از سایر بخش ها رشد می کند.

وی اظهار امیدواری کرد: رییس جمهور منتخب مردم برنامه ریزی ها را در مسیری هدایت کند تا تیم اقتصادی دولت چهاردهم در فراهم کردن زیر ساخت های مناسب در بخش تولید به ویژه در تامین انرژی مورد نیاز صنایع اقدامات موثری را به مرحله اجرا درآورد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا