اخبار ویژهاقتصادیپر بازدیدهانشست خبری

افتتاح ۳ واحد صنعتی با اشتغالزایی ۱۲۰۰ نفر در استان البرز مدیرکل صنعت، معدن و تجارت از افتتاح ۳ واحد صنعتی در شهرک صنعتی اشتهارد و کوثر خبر داد و گفت: برای این واحدها بیش از ۴/۷ همت سرمایه گذاری که بالغ بر هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال زایی ایجاد شده است

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

محمد انصاری مدیرکل صنعت، معدن و تجارت در حاشیه افتتاح ۳ واحد تولیدی در شهرک صنعتی اشتهارد و‌ کوثر که با حضور عباس علی آبادی وزیر صمت و مجتبی عبداللهی استاندار البرز برگزار شد؛ با اشاره به اینکه بعد از شهادت رئیس جمهور طرح شهید رئیسی با عنوان زنگ صنعت و هر روز افتتاح یک واحد‌ صنعتی ، بیان داشت: با افتتاح ۳ واحد صنعتی در البرز بیش از ۴/۷ همت سرمایه گذاری در استان محقق و به بهره برداری رسید و بالغ بر هزار و ۲۰۰ نفر اشتغال زایی ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت ها و عملکرد دولت سیزدهم احیای واحدهای صنعتی بوده است، بیان داشت: در دولت سیزدهم نسبت به دولت گذشته حدود ۳۲ درصد افزایش واحدهای صنعتی در حوزه سرمایه گذاری ، دانش بنیان‌ها و سرمایه گذاری های محقق شده در زنجیره ارزش راهبردی در استان بسیار خوب عمل کرده ایم.

مدیرکل صمت استان البرز با بیان اینکه رتبه ۳ کشوری در حوزه عملکردی را دریافت نموده ایم، تصریح کرد: ظرفیت استان در کشور در رتبه ۷ قرار دارد.

این مسئول با توجه به اینکه در سال گذشته بیش از ۴۲ هزار میلیارد تومان جذب تسهیلات در حوزه تولید و‌ صنعت داشته ایم، اظهار داشت: طبق آمار بیش از ۵۱ درصد از تسهیلات جذب شده در حوزه صنعت، کشاورزی و تولید بوده است.

انصاری با اشاره به میزان صادرات استان البرز ، اذعان داشت: در حوزه صادرات باید اطلاع رسانی دقیق انجام شود زیرا در حال حاضر ۳ نوع آمار وجود دارد که یکی بر مبنای اظهارنامه های که در گمرک های البرز بوده که بالغ بر ۳۷۵ میلیون دلار در سال گذشته صادرات غیر نفتی ثبت در سامانه گمرک است ولی آمار واقعی ما بر مبنای کارت‌های بازرگانی بوده که ۶۹۱ میلیون دلار است.

مدیر کل صنعت و معدن و تجارت البرز ادامه داد: صادرات دقیق بر طبق محصولات تولید شده استان و‌ تبدیل آن به اظهار نامه است ،حدود یک میلیارد و ۸۱ میلیون دلار در سال میزان صادرات داشته ایم.

وی اضافه کرد: در ابتدای دولت سیزدهم در استان البرز بیش از ۱۲۰ واحد تحت تملک بانکها داشته ایم که در حال حاضر به کمتر از ۵۰ واحد رسیده است.

گفتنی است واحد صنعتی کامل دیزل، مجتمع فولاد و آلومینیوم امید البرز و شرک سبز گلشن تیراژه ۳ واحد صنعتی بودند که امروز سه‌شنبه و در جریان سفر یک روزه «عباس علی‌آبادی» وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان البرز، به بهره‌برداری رسیدند.

فرناز فتحی سرابی مدیرمسئول پایگاه خبری روزنگار البرز 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا