اجتماعیاخبار شهرستان ها

کاهش ۳۰ درصدی وقوع تصادفات منجر به فوت در اشتهارد دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشتهارد گفت: با ورود دادستانی و پیگیری های انجام شده تعداد فوتی‌ها بر اثر تصادف در سال 1402 با 30 درصد کاهش نسبت به سال 1401 به 14 نفر رسید.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

حسن علایی ثمرین دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشتهارد با اعلام اینکه یکی از معضلات شهرستان اشتهارد در حوزه حمل و نقل جاده‌ای، آمار بالای تصادفات منجر به فوت در این حوزه قضایی است بیان کرد: با توجه به آمار بالای فوتی در سال‌های اخیر، دادستانی ورود جدی در این زمینه داشت و طی بازدیدهای انجام شده و جلسات مشترک علل این تصادفات مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این زمینه و برای کاهش تصادفات منجر به فوت، دستورات مقتضی به اداره حمل نقل جاده‌ای استان البرز و شهرستان اشتهارد و همچنین رئیس پلیس راه استان البرز و شهرستان اشتهارد صادر شد.

این مسئول افزود: همچنین بازدیدها و جلسات مختلف برگزار و نقاط حادثه خیز شناسایی و بخش عمده آن ها رفع شد که در نتیجه آن تعداد فوتی‌های سال 1402 با 30 درصد کاهش نسبت به سال 1401 به 14 نفر رسید.

«علایی ثمرین» با تاکید بر اینکه تلاش برای کاهش تصادفات جاده‌ای ادامه دارد و این تعداد فوتی نیز پذیرفتنی نیست متذکر شد: به نظر بخش عمده یکی از علل اصلی تصادفات که ناشی از جاده و مسیر است برطرف شده و بقیه عوامل که به ایمنی خودرو و کیفیت رانندگی رانندگان مربوط است در این موضوع موثر است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشتهارد با اعلام اینکه شهرستان اشتهارد با عنایت به این موفقیت، مطابق گزارش اداره راه و حمل و نقل جاده‌ای به دلیل کاهش تصادفات جاده ای در کل کشور رتبه اول را کسب کرده است بیان کرد: بخش اعظمی از این موفقیت، به دلیل کاهش تصادفات فوتی در محور اشتهارد به ماهدشت و بالعکس است.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا