اخبار ویژهپر بازدیدهامدیریت شهرینشست خبری

پیشرفت چشمگیر پروژه مترو شهری کرج در دوره ششم مدیریت شهری رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه در دولت سیزدهم اعتبارات مالی خوبی به پروژه مترو شهری این کلانشهر تزریق شد، گفت: احداث ایستگاه شهید سلطانی که در دوره‌های گذشته هیچ پیشرفتی نداشت به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

حسین مهاجری رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج در بازدید اصحاب رسانه از پروژه عمرانی مترو شهری بیان داشت: تاکنون ۷۰ درصد از ریل‌گذاری خط متروی کرج حدفاصل ایستگاه شهید سلطانی تا چهارراه طالقانی انجام شده است.

وی ادامه داد : اتصال ایستگاه مترو شهید سلطانی به ایستگاه چهارراه طالقانی یکی از مهمترین سیاست‌های شورای ششم در خصوص تکمیل پروژه متروی کرج است که در سه سال گذشته اقدامات مناسبی در این حوزه انجام شده است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: احداث ایستگاه شهید سلطانی که در دوره‌های گذشته هیچ پیشرفتی نداشت به ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و بر اساس زمان‌بندی پروژه قرار است ساختمان این ایستگاه در ۴ ماه آینده به اتمام و بهره‌برداری برسد.

این مسئول ضمن اشاره به راه‌اندازی قطار شهری کرج بین دو ایستگاه شهید سلطانی و چهارراه طالقانی کرج، تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تا پایان امسال هم ایستگاه شهید سلطانی و هم ریل گذاری بین این دو ایستگاه به اتمام برسد و قابلیت تردد رام‌های قطار را داشته باشد.

مهاجری با اشاره به وضعیت رام های قطار شهری کرج افزود: یکی از موضوعات ضروری در قطار شهری کرج تامین رام های قطار است ، در حال حاضر کرج یک رام قطار دارد و شورای اسلامی شهر به دنبال تامین رام های دیگر از روش های مختلف است.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج خرید رام جدید را یکی دیگر از روش های تامین رام دانسته و اذعان داشت: خرید رام جدید نیز در دستور کار مدیریت شهری کرج است که به دنبال روش های تامین اعتبار و خرید رام هستیم که در صورت به صرفه بودن خرید از خارج یا تامین از داخل، روش مناسب خرید را انتخاب خواهیم کرد.

وی در پایان عنوان کرد: روش دیگری که به عنوان قطار ملی معروف شده است نیز از دیگر روش‌های تامین رام قطار در مدیریت شهری کرج است که همه این روش‌ها در حال مطالعه بوده و هر کدام که به صرفه و صلاح شهر باشد از آن استفاده خواهیم کرد.

فرناز فتحی سرابی مدیرمسئول پایگاه خبری روزنگار البرز 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا