اخبار ویژهپر بازدیدهامدیریت شهرینشست خبری

کرج رتبه نخست کشور را در بخش آبیاری نوین فضاهای سبز دارد عضو شورای اسلامی شهر کرج با اشاره استفاده از آبهای بازچرخانی شده برای آبیاری فضاهای سبز، گفت: کرج رتبه نخست کشور را در بخش آبیاری نوین فضاهای سبز را به خود اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

سید مرتضی اعتصامی عضو شورای اسلامی شهر کرج در حاشیه بازدید اصحاب رسانه از طرح جابجایی درختان در مسبرهای اجرای پروژه‌های عمرانی با بیان اینکه امروز فناوری برای جابه جایی درختان حفظ فضاهای سبز به کمک مدیریت شهری آمده است، اظهار داشت: با وجود این فناوری دیگر دغدغه قطع درختان را نداریم؛ امروز امکان جابه جایی درختان بزرگ با فناوری نوین در کرج فراهم است. ‎

وی تاکید کرد: حفظ و توسعه فضاهای سبز کرج برای احیای باغشهری به یک برنامه اولویت دار در مدیریت شهری تبدیل شده و عزم و اراده مدیران شهری بر طراوت بخشی به کرج در کنار توسعه عمرانی و زیربنایی است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج با اشاره افزایش سالانه ۱۰۰ هزار نفر به جمعیت این کلانشهر، عنوان کرد: اگر بخواهیم سرانه سه تا چهار متر مربع به ازای هر شهروند کرجی داشته باشیم باید در سال ۴۰۰ هزار متر مربع به فضای سبز کرج بیفزاییم.

‎این مسئول با اشاره به طرح توسعه شبکه های آبیاری نوین و استفاده از آبهای بازچرخانی شده برای آبیاری فضاهای سبز در این کلانشهر بیان کرد: امروز کرج رتبه نخست کشور را در بخش آبیاری نوین فضاهای سبز را به خود اختصاص داده است.

نایب رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرج افزود : بخش عمده آب مورد نیاز فضاهای سبز کرج از آبهای بازچرخانی شده و سطحی تامین می شود که در این زمینه تعدادی تصفیه خانه کوچک پساب احداث و راه اندازی شده است. ‎

به گفته اعتصامی؛ بخش عمده شبکه آبیاری فضای سبز کرج قطره ای است که در جلوگیری از هدر رفت آب تاثیر گذار است.

فرناز فتحی سرابی مدیرمسئول پایگاه خبری روزنگار البرز 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا