مدیریت شهری

اطفای ۲۵۴ مورد حریق در کرج رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: طی اردیبهشت ماه آتش نشانان به ماموریت ۲۵۴ مورد حریق و ۶۹۲ مورد حادثه اعزام شده اند.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

محمد یساولی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج بیان داشت: طی ماه گذشته، باحضور ۳۲۴۴ نیروی عملیاتی (نفر ساعت) مستقر در ۳۲‌ ایستگاه به مدت ۷۴۶ ساعت عملیات و با استفاده از تجهیزات و تعداد ۱۲۱۶ دستگاه خودروی عملیاتی به ۲۵۴ مورد حریق و ۶۹۲ مورد حادثه رسیدگی کردند.

وی با اشاره به اینکه ۸۸ مورد استقرار در سطح شهر با حضور آتش نشانان صورت گرفت، اضافه کرد: در ماهی که گذشت ۲۷۵ مورد نجات یافته،۷۸ مصدوم و ۶ فوتی در حادثه‌هایی که رقم خورد داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در بین ۳۲‌ ایستگاه عملیاتی، بیشترین ماموریت در ایستگاه ۱۰۲ با ۶۸ ماموریت ایستگاه ۱۰۳ با ۵۹ ماموریت، و ایستگاه ۱۲۲ با ۵۸ ماموریت اعزامی صورت گرفت، افزود: در حوزه معاونت ایمنی و پیشگیری تعداد ۵۶ مورد صدور جواز و ۱۴۳ مورد تائیدیه ایمنی صادر شد.

یساولی صدور ۱۷ مورد گواهی جهت علت حریق و تعداد ۲۸ مورد بازدید از اماکن تصرفات سطح شهر، ارائه خدمات مشاوره‌ای به تعداد ۱۶۷ مورد، اخطار ایمنی به تعداد ۷۸ مورد، در حوزه ایمنی شهری، بازدید از صنوف به تعداد ۸۸ مورد در حوزه اصناف از دیگر اقدامات صورت پذیرفته بیان کرد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج افزود: در حوزه آموزش و تربیت بدنی برگزاری ۸۹ دوره آموزش ایمنی و آتش نشانی ویژه شرکت ها ، ادارات، آتش نشان داوطلب و کارورز دانشگاه ها و مدارس باحضور ۱۶۴۰ کارآموز به مدت ۴۲۳ ساعت با همکاری ۷۵ مربی و برگزاری ۳ دوره آموزشی با موضوع مدیریت و فرماندهی حریق و حادثه، سامان شهر و هوش هیجانی با حضور ۱۱۶ فراگیر از پرسنل سازمان به مدت ۴۲ ساعت طی یک ماه گذشته صورت گرفت.

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا