اجتماعیاخبار ویژهپر بازدیدها

آغاز مرحله دوم ایمن‌سازی تکمیلی فلج اطفال در استان البرز معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت : آغاز مرحله دوم ایمن‌سازی تکمیلی فلج اطفال در استان البرز از ۳۰ اردیبهشت ماه تا یکم خرداد ماه ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

معصومه جودکی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز بیان داشت : آغاز مرحله دوم ایمن‌سازی تکمیلی فلج اطفال در استان البرز از ۳۰ اردیبهشت ماه تا یکم خرداد ماه ادامه دارد.

وی افزود: در کشور از سال ۲۰۰۱ تا کنون با تلاش همکاران مراکز بهداشت، پوشش بالای واکسیناسیون جاری و انجام با کیفیت عملیات ایمن سازی تکمیلی سالیانه، وضعیت عاری از فلج اطفال تداوم داشته است.

این مسئول ادامه داد: اما وجود دو کشوری که بیماری فلج اطفال در آن ها بومی می باشد در همسایگی کشور ما (افغانستان و پاکستان) و افزایش تردد به داخل کشور، نشان‌دهنده خطر ورود و انتشار مجدد این بیماری در کشور وجود دارد که با انجام ایمن سازی تکمیلی ویژه اتباع به پیشگیری از شیوع این بیماری در کشور کمک می شود

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی البرز اضافه کرد: مرحله دوم ایمن‌سازی تکمیلی فلج اطفال برای کودکان زیر ۵ سال اتباع غیر ایرانی به ویژه کودکانی که در کلونی ها و محل تجمع عمده مهاجرین مستقر هستند و کلیه نقاطی که پوشش واکسیناسیون کمتر از حداقل انتظار را دارند، انجام می شود.

طی مرحله اول عملیات در سال جاری که 2 تا 4 اردیبهشت ماه انجام شد و تعداد 25187 کودک زیر 5 سال واکسن فلج اطفال را به صورت قطره خوراکی دریافت کردند و مرحله دوم عملیات از امروز 30 اردیبهشت تا 1 خرداد ماه با حضور تعداد 145 تیم از کارشناسان بهداشت در استان البرز به اجرا در خواهد آمد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا