فرهنگی

اختتامیه‌ مسابقه‌ نقاشی خانواده‌ من در البرز رئیس حوزه‌ هنری استان البرز گفت: هدف از مسابقه نقاشی پرداختن به سبک زندگی و تشویق هنرمندان نوجوان به ترسیم خانواده ایرانی اسلامی در قالب نقاشی بود.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

آیین اختتامیه‌ مسابقه‌ نقاشی خانواده‌ من همزمان با هفته ملی جمعیت با حضور محمد مهرابی، رئیس حوزه‌ هنری استان البرز، زینب عاشری، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و جمعی از کارشناسان، مسئولان و مربیان کانون و خانواده‌ها و اعضای علاقه مند برگزار شد.

همچنین نمایشگاهی از آثار برگزیده در سالن مرکز شماره ۳ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز واقع در گلشهرویلا، بلوار مصطفی خمینی، جنب بوستان پدر، دایر شده و علاقه‌مندان می‌توانند از این نمایشگاه بازدید کنند. در کنار برگزاری این مراسم، ویژه برنامه‌هایی مانند سرود و بازی‌های گروهی نیز برای شرکت کنندگان اجرا شد.

بر اساس این گزارش، آروشا رضایی، هلیا عبداللهی، لنا اثنی عشری، روشنا زمردی عزت، نیلیا سادات میر رضایی، پریسا بخشایش، سارینا حمیداوی، رونیا خلج خمسه فرد، سارینا سادات حسینی بای و الینا نخبه زارع 10 برگزیده این مسابقه بودند که با دریافت لوح تقدیر و هدیه از آنها تجلیل به عمل آمد.

محمد مهرابی، رئیس حوزه هنری استان البرز در این رابطه گفت: دومین دوره مسابقه نقاشی خانواده من در سال ۱۴۰۲ در گستره ملی برگزار شده و با توجه به برگزاری موفق دوره اول که به صورت استانی بود، این دوره به صورت ملی برگزار شد و هنرمندان کودک و نوجوان آثار خود را به دبیرخانه ارسال کردند.

وی عنوان کرد: فراخوان این دوره با هدف توجه بیشتر کودکان و نوجوانان به خانه و خانواده، ۱۷ مهر ماه ۱۴۰۲ همزمان با سومین روز از هفته‌ ملی کودک رونمایی و ۲۱۶ اثر به صورت فیزیکی و مجازی به دبیرخانه‌ این جشنواره ارسال شد که در نهایت ۳۶ اثر به نمایشگاه راه یافت و از این تعداد 10 نفر برگزیده و بقیه شایسته تقدیر شدند.

رئیس حوزه هنری استان البرز بیان کرد: هدف از این فراخوان پرداختن به سبک زندگی و تشویق هنرمندان نوجوان به ترسیم خانواده ایرانی اسلامی در قالب نقاشی بود. آداب و سنن، آیین و ابعاد مختلف زندگی در قالب خانواده که اصلی ترین نهاد اجتماعی و مأمن آرامش و پرورش کودکان و نوجوانان ایران زمین است، از موضوعات و مضامین آثار دریافتی بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا