اخبار ویژهاقتصادیپر بازدیدها

۸ لکه صنعتی البرز به شهرک صنعتی تبدیل می‌شود استاندار البرز از ابلاغ مصوبه ارتقا و تبدیل هشت لکه صنعتی البرز به شهرک صنعتی که برخی از آنها بیش از ۲۰ سال در انتظار این امر مهم بودند، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

مجتبی عبداللهی استاندار البرز ضمن تبریک دهه کرامت، گفت: مصوبات مرتبط با صنعت استان در سفر دوم ریاست جمهوری، توسط محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

عبدالهی با بیان اینکه یکی از محورهای این ابلاغ مربوط به تبدیل لکه‌های صنعتی به شهرک صنعتی است، افزود: ما در استان ۱۷ لکه صنعتی داریم که طبق این ابلاغیه هشت لکه صنعتی به شهرک صنعتی تبدیل شد که این امر در راستای توسعه اقتصادی استان بویژه تحقق اهداف شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: این لکه‌های صنعتی شامل، دهکده صنعتی هلجرد، نواحی صنعتی مپنا، لکه صنعتی منطقه خیابان مرغک در چهارباغ، منطقه صنعتی دکتر حسابی ( علیخان سلطان )، لکه صنعتی منطقه کاوش ساوجبلاغ، منطقه کارگاهی نور، داشلیجه زیبادشت و منطقه کارخانجات فخر ایران است.

وی افزود: تسریع در واگذاری زمین جهت شهرک صنعتی طالقان برای بسته بندی آب معدنی با توجه به موقعیت طالقان، صنایع تولیدی تبدیلی کشاورزی مثل آبمیوه، کمپوت و میوه خشک، ایجاد شهرک صنعتی غیردولتی در شهرستان ساوجبلاغ، تسریع در عملیات اجرایی شهرک صنعتی نجم آباد و تخصیص پساب کرج به شهرک‌های صنعتی اشتهارد و نجم آباد از دیگر ابلاغ های این مصوبه ست.

وی خاطرنشان کرد: این دستاوردی است که بعد از چندین سال پیگیری به نتیجه رسیده است و برای واحد‌های مستقر در این لکه‌ها که به شهرک تبدیل شده مزایایی چون هزینه‌کرد عوارض ساخت و ساز در داخل خود شهرک، تمرکز زیرساخت‌ها، قانون‌مند شدن انشعابات، معافیت های مالیاتی و سایر تسهیلات مربوط به شهرک های صنعتی را به دنبال دارد.

وی افزود: شهرک صنعتی خصوصی مشمول همه امکانات و مشوق‌های دولتی می‌شود. از آنجایی که امکان ارائه خیلی از خدمات دولت در  لکه‌های صنعتی وجود ندارد ولی الان این اجازه را داریم که این خدمات را بدهیم و به نوعی گام بزرگی در توسعه صنعتی استان است.

عبداللهی گفت: همچنین تسریع در آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی نجم آباد پیرو مصوبات سنوات گذشته هیات وزیران نیز ابلاغ شد.

وی افزود: یکی از مهمترین موارد این توافقات ابلاغی به استان، تخصیص پساب شهر کرج جهت شهرک های صنعتی اشتهارد و نجم آباد بود که محقق شد.

وی خاطرنشان کرد: با این ابلاغ تعداد شهرک‌های صنعتی استان به ۲۱ مجموعه می‌رسد که ۱۱ مورد آن خصوصی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا