اخبار ویژهپر بازدیدهاعلمی و فناوری

اولین سند حدنگاری دانش‌بنیانی کشور به نام پارک علم و فناوری البرز صادر شد  رییس پارک علم و فناوری البرز گفت: اولین سند ثبتی حدنگاری و اعیانی کشور به مساحت سه هزار متر مربع در راستای حمایت و توسعه اقتصاد دانش بنیان در پارک علم و فناوری البرز صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

مهدی عباسی رییس پارک علم و فناوری البرز بیان داشت: با توجه به رویکرد ویژه سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور در حمایت حقوقی و ثبتی از دارایی‌های مادی و معنوی شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور و نوآور کشور و در اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان مصوب ۱۴۰۱ برای ساختمان‌هایی که توسط بخش خصوصی و تعاونی در اراضی پارک علم و فناوری احداث می‌شود، سند مالکیت اعیانی صادر خواهد شد.

وی افزود : این پارک در چهارچوب مصوبات هیات امنا و طرح جامع مصوب خود می تواند در قالب قراردادهای مشارکتی با بخش خصوصی ، اراضی را برای بلند مدت در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور و نوآور قرار دهد ضمن آنکه امکان واگذاری قطعی اراضی به این شرکت ها به شرط عدم تغییر کاربری وجود دارد.

گفتنی است با فعال سازی ۴۱۰ شرکت دانش بنیان ، جایگاه سوم کشوری را در این بخش دارد و از این تعداد ، ۱۱۰ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان فعالیت می کنند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا