اجتماعی

۳۰۹ نفر از مادران باردار، تحت پوشش طرح همیار مادر و کودک قرار گرفتند مدیرکل بهزیستی استان البرز در آستانه روز خانواده از اجرای برنامه ها و طرح های متعدد در راستای توانمندسازی مادران و زنان باردار در بهزیستی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

وجیهه محمدی فلاح مدیرکل بهزیستی استان البرز هدف از اجرای این طرح را پیشگیری از آسیب های اجتماعی از طریق توانمندسازی مادران در ایجاد رابطه دلبسته ایمن با کودک عنوان کرد و گفت: در این برنامه تلاش می‌شود نگرش مادران از مادر کامل به مادر کافی تغییر نماید و بتواند سه مقوله مهم دلبستگی یعنی در دسترس بودن، پاسخگو بودن و حساس بودن را در رابطه با کودکش اجرا کند.

وی اضافه کرد: این برنامه بر سلامت کودک متمرکز بوده و هدف آن کاهش عوامل خطرساز و افزایش عوامل مؤثر بر رشد مناسب کودک می باشد که بیانگر اهمیت تجارب سال های اولیه در تحول کودک بوده است.

این مسئول ادامه داد: دفتر پیشگیری از آسیب های اجتماعی بهزیستی البرز نیز در این رابطه طرحی با عنوان توانمند سازی خانواده محور – همیار مادر و کودک که مخاطبان آن متشکل از مادران باردار یا مادران دارای کودکان صفر تا ۳ سال ساکن مناطق کم برخوردار و آسیب خیز می باشند در دست اجرا دارد که توسط تسهیلگران محلی آموزش دیده اجرا می گردد که نتیجه اجرای این طرح برای ۳۰۹ نفر در قالب ۱۸ گروه بوده است .

مدیرکل بهزیستی استان البرز افزود: برش ابلاغی سازمان بهزیستی کشور برای اجرای طرح در البرز ۱۹۵ نفر بود که با تلاش کارشناسان موضوعی و همکاری موسسات و مراکز مجری این طرح برای تعداد ۳۰۹ نفر در قالب ۱۸ گروه اجرا شده است.

گفتنی است این طرح با تاکید بر شکل گیری وابستگی ایمن بین مادران و کودکان ،گام هایی موثر در افزایش تاب آوری کودکان و مادران در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا