اخبار ویژهاقتصادیپر بازدیدها

اتاق بازرگانی استان البرز برنامه جامعی برای نیل به صادرات ۲ میلیارد دلاری ارائه دهد استاندار البرز گفت: اهداف و برنامه ها مشخص است و باید در تلاش باشیم که مصوبات قرارگاه جهش تولید با مشارکت مردم با سرعت به مرحله اجرا رسیده و نمود عینی پیدا کنند.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

مجتبی عبداللهی استاندار البرز در جلسه قرارگاه جهش تولید با مشارکت مردم استان البرز که روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن تبریک دهه کرامت، افزود: از ابتدای سال نسبت به راه اندازی این قرارگاه با کمیته های تخصصی اقدام کردیم و اکنون به مرحله تصمیم سازی و تصمیم گیری ذیل اهداف تعیین شده رسیده ایم.

وی ادامه داد: اخیرا هیات محترم وزیران، راه اندازی کارگروهی ویژه با همین عنوان را ابلاغ کرده اند، از این رو جای خرسندی دارد که در این راستا از سایر استان ها پیشی گرفته ایم و می توانیم قرارگاه را بر مبنای این تصویب نامه دنبال کنیم.

عبداللهی گفت: اهداف و برنامه ها مشخص است و باید در تلاش باشیم که مصوبات با سرعت به مرحله اجرا رسیده و نمود عینی پیدا کنند.

وی افزود: تک تک کمیته ها باید برنامه های خود را با زمانبندی و ترسیم افق نهایی، ارائه دهند و بر این اساس هر هفته گزارشی از روند امور داشته باشند.

استاندار البرز گفت: اتاق بازرگانی استان نقش بسیار مهمی در این قرارگاه ایفا می کند و باید برنامه خود مبنی بر نیل به صادرات ۲ میلیارد دلاری را ارائه داده و موانع این راه را مطرح کند تا تدابیر لازم اتخاذ شود.

وی افزود: البرز ظرفیت های بسیاری در تولید صادرات محور دارد بنابراین اتاق بازرگانی استان باید در رایزنی ها و ایجاد ارتباط با سفرا بویژه در کشورهای همسایه، اهتمام بیشتری داشته باشد.

عبداللهی گفت: ایجاد انواع مشوق ها در زمینه های مختلف همچون مالی، تسهیل در اخذ مجوزها و… برای مشارکت مردم در اقتصاد از جمله موارد مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد‌.

گفتنی است اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز به عنوان دبیر این قرارگاه فعال می‌باشد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا