اخبار ویژهپر بازدیدهامدیریت شهری

پروژه‌های عمرانی نیمه تمام کرج در حال تکمیل هستند شهردار کرج با اشاره به اهتمام شورای ششم و شهرداری این کلانشهر برای پایان دادن به چشم انتظاری طولانی مدت شهروندان اعلام کرد: پروژه های بزرگ و بر زمین مانده از ۱۰ تا ۲۰ سال گذشته کرج در حال تکمیل و بهره برداری هستند.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

مهرداد کیانی  شهردار کرج در نشست بررسی وضعیت پروژه‌های عمرانی کرج گفت: آزادراه شمالی کرج که حدود ۱۰ سال از آغاز عملیات آن می‌گذرد، اکنون با تلاش مجموعه مدیریت شهری به مرحله تکمیل و بهره برداری کامل نزدیک شده است.

وی ادامه داد: این آزادراه تا پایان امسال تکمیل و زیر بار ترافیک خواهد رفت که بهره برداری از آن بخش زیادی از ترافیک ورودی‌ها و خروجی‌های کلانشهر کرج برطرف می‌شود.

کیانی یادآور شد: با اهتمام شورای ششم از سال ۱۴۰۰ تاکنون بیش از هفت هزار میلیارد ریال برای تکمیل آزاد راه شمالی کرج هزینه شده و سال گذشته از مسافت ۱۸ کیلومتری آن ۷.۵ کیلومتر زیر بار ترافیک رفت.

شهردار کرج افزود: اکنون برای تکمیل این آزادراه ۷۵ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که نیمی از آن توسط دولت سیزدهم تامین می‌شود و مابقی از محل اعتبارات مدیریت شهری پرداخت خواهد شد.

کیانی با اشاره به تلاش جهادی مدیریت شهری برای تکمیل خط ۲ قطار شهری کرج که حدود ۲۰ سال از آغاز ساخت آن می‌گذرد، گفت: قطعه نخست این خط به طول حدود ۶ کیلومتر در اسفند ماه سال ۱۴۰۱ بهره برداری شد و امسال نیز با افتتاح هفت کیلومتر دیگر این خط به خط ریلی صادقیه تهران متصل می‌شود.

وی اظهار کرد: ایستگاه قطار شهری میدان شهید سلطانی کرج که برای ساخت آن حدود ۳۰ تا ۳۲ ماه زمان تعیین شده بود با کار جهادی در کمتر از ۲۲ ماه تکمیل شد و اکنون در تلاش هستیم تا با اتصال خط ریلی از چهار راه طالقانی به میدان شهید سلطانی بخش دیگری از خط ۲ قطار شهری کرج را افتتاح کنیم.

کیانی افزود: مدیریت شهری کرج نیز توانست درآمد‌های سالانه خود را با همکاری شهروندان از ۴۶ هزار میلیارد ریال در ابتدای سال ۱۴۰۰ به ۲۱۰ هزار میلیارد ریال در سال۱۴۰۳ برساند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا