اقتصادی

صادرات ۲ هزار تن تخم مرغ خوراکی از کرج به کشورهای همسایه  رییس اداره دامپزشکی شهرستان کرج از صادرات ۲ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ خوراکی به کشورهای همسایه خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

فردین حسین زاده رییس اداره دامپزشکی شهرستان کرج بیان داشت: نظارت بر مراکز تولید و بسته‌بندی تخم‌مرغ و صدور مجوزهای لازم برای صادرات تخم‌مرغ از وظایف دامپزشکی است که در همین راستا اداره‌ دامپزشکی شهرستان کرج در سال گذشته بیش از ۲ هزار تن تخم مرغ به کشور عراق و از ابتدای سال تا کنون حدود ۵۰۰ هزار کیلوگرم به کشورهای عراق و افغانستان صادر شد.

وی افزود: به منظور افزایش بازار صادرات محصولات خام دامی توجه به کیفیت از سوی بازرسان این اداره اهمیت ویژه ای دارد که در این راستا محصولات صادراتی قبل از بارگیری توسط کارشناسان مورد بازرسی قرار گرفته و با داشتن شرایط لازم اجازه صادرات داده خواهد شد.

حسین زاده با اشاره به ۱۵ واحد مرغ تخمگذار و ۲ واحد بسته بندی تخم مرغ در شهرستان کرج مهمترین اقدامات و گامهای دامپزشکی برای تسهیل و رونق تولید و افزایش صادرات را ارائه تسهیلات ویژه در انجام امور اداری مربوط به صدور مجوزها، تقویت ظرفیت های موجود در بخش دام و طیور و انجام نمونه برداری و آزمایشات لازم و تحویل نتایج آزمایشگاهی در کوتاهترین زمان ممکن عنوان کرد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا