اخبار ویژهسیاسی

۶۶۹ شعبه اخذ رای در مرحله دوم انتخابات میزبان آرای مردم است فرماندار شهرستان کرج از پیش بینی ۶۶۹ شعبه اخذ رای برای مرحله دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

همایش توجیهی و آموزشی نمایندگان فرماندار، سر ناظران شعب، بازرسین و کاربران IT در سالن شهیدان نژادفلاح به همت ستاد انتخابات شهرستان کرج برگزار شد.

یحیی رمضانی فرماندار شهرستان کرج در این همایش اذعان داشت: برای کاهش مشکلاتی که در سالهای گذشته در حوزه انتخابیه کرج وجود داشت، فرمانداری این شهرستان اقدام به تشکیل 14 ستاد مشابه انتخابات کرد.

وی بیان کرد: از آنجایی که در دوره های قبلی انتخابات، تمامی تجهیزات و امکانات رای گیری از طریق یک مرکز در شهر کرج، انجام می شد، نیازمند خلاقیتی در این زمینه بودیم تا مشکلاتی که در این بخش بود را مرتفع کنیم.

این مسئول گفت: همچنین گستردگی شهرستان کرج در این بخش هم زمان بر و هم هزینه بر شده بود و لذا می بایست خلاقیتی را در برگزاری انتخابات ایجاد کرد.

وی ادامه داد: برای رفع این مشکل با هماهنگی و نظارت کامل هیات های نظارت و بازرسی در شهرستان اقدام به ایجاد 14 ساختار و 14 ستاد انتخابات مشابه نمودیم که هرکدام بتوانند پاسخگوی نیازهای برگزار کنندگان انتخابات در 14 منطقه شهرستان کرج باشند.

فرماندار شهرستان کرج اظهار داشت: این اقدامات و همچنین حمایت های مجتبی عبداللهی استاندار البرز، ستاد انتخابات البرز و سایر عوامل از جمله هیات های نظارت، بازرسی و اجرایی سبب شد تا حوزه انتخابیه کرج بالاترین مشارکت را در بین استانهای کشور داشته باشد.

رمضانی با اشاره به تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره مشارکت انتخابات، افزود: استان البرز در این دوره بیش از ۳۰/۸ درصد مشارکت داشته است.

وی به آمادگی کامل حوزه انتخابیه شهرستان کرج برای برگزاری مرحله دوم انتخابات اشاره کرده و گفت: از عوامل و دست اندرکاران انتخابات در حوزه انتخابیه شهرستان کرج می خواهم که در این مرحله نیز منت را تمام کرده و تلاش کنند که با مشارکت حداکثری انتخابات برگزار شده و در تاریخ این شهرستان ثبت شود.

معاون استاندار البرز با اشاره به ماده 13 قانون انتخابات اظهار داشت: دستگاه های اجرایی طبق ماده 13 قانونا و شرعا بایستی حمایت های مالی و مادی از ستاد انتخابات را داشته باشند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا