اخبار شهرستان هااخبار ویژهپر بازدیدهافرهنگی

اولین مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی در شهرستان طالقان صادر شد مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز از صدور اولین مجوز فعالیت گردشگری کشاورزی در مزرعه «پاییز گهره» طالقان در روزهای ابتدایی سال 1403 خبر داد. 

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

رحیم خاکی بیان داشت : این پروانه بهره‌برداری گردشگری کشاورزی برای مزرعه‌ای واقع در محدوده جاده جدید هشتگرد- طالقان صادر شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با راه اندازی گردشگری کشاورزی در این مزرعه برای حداقل 10 نفر اشتغالزایی به صورت مستقیم و 50 نفر غیر مستقیم ایجاد شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز ادامه داد: در این پروژه علاوه بر گردشگری تجربه‌گرا، خدمات آموزشی در زمینه‌های زنبورداری، زراعت، گیاهان داروئی، درختان مثمر و. .. در برنامه ارائه شده توسط مالک و مدیریت مجموعه آقای احمد افقهی مد نظر قرار گرفته است.

این مسئول افزود: گردشگران در این مزرعه می‌توانند از نزدیک با اقداماتی از جمله شیوه‌‌های زنبورداری و تولید عسل، شیوه جمع‌آوری آب‌های سطحی از طریق عملیات آبخیزداری برای آبیاری مزرعه، مراحل کاشت و پرورش انواع درختان مثمر و گیاهان دارویی از جمله گل محمدی، اسطوخودوس، گشنیز، آویشن، ریواس، گلپر و… آشنا شوند.

خاکی اضافه کرد: هدف از تأسیس این مرکز گردشگری، پرداختن به فعالیت‌های کشاورزی است که در آن تولید و گردشگری در کنار هم باعث ایجاد ارزش افزوده محصولات کشاورزی خواهد شد.

وی تشریح داد: بخش تولیدی این باغ-مزرعه در حال فعالیت است و بر اساس این طرح، بخش گردشگری کشاورزی تنها به فعالیت‌های تفریحی و آموزشی و پذیرایی محدود، خواهد پرداخت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا