اخبار ویژهاقتصادیپر بازدیدها

جامعه نخبگان کار و تولید البرز به کمک مردمی سازی اقتصاد بیایند مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز از جامعه نخبگانی کار و تولید استان برای مردمی سازی اقتصاد و تقویت تولید و کار دعوت کرد.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

عبدالله دارایی با اشاره به شعار ابلاغی مقام معظم رهبری برای سال جدید بیان داشت: برای رسیدن به مردمی سازی اقتصاد و مشارکت مردمی در جهش تولید، به کمک جامعه نخبگانی کار و تولید نیازمندیم. توسعه بخش تعاون یکی از سریع ترین و دسترس پذیرترین روش های مردمی سازی اقتصاد و مشارکت مستقیم مردم در تولید است، سهم ۲۵ درصدی تعاونی ها در بخش اقتصاد با مشارکت مردم محقق می شود.

وی با اشاره به شعار سال جدید که از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان جهش تولید با مشارکت مردم تصریح کرد: در مرحله نخست کاهش دخالت دولت به مفهوم عام در بخش تولید و در ادامه آن باز کردن فضای رقابتی و دوری از انحصار گرایی در اقتصاد و تولید به عنوان وظیفه اساسی دولتها در تحقق شعار سال نقش مهمی دارد ولی مهم تر از همه باور به وجود فرصت ها و ظرفیت های موجود کشور توسط مردم و جامعه نخبگان کار و تولید و حرکت به این سمت می تواند در مردمی سازی واقعی اقتصاد گام برداشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز افزود: دولت مردمی حضرت آیت الله رییسی از ابتدای کار بر مردمی سازی اقتصاد باور داشت، البته بماند که همه اقتصاد در اختیار همه دولتها نیست و مباحثی نیز در این خصوص وجود دارد ولی می توان با ایجاد زمینه برای مشارکت گسترده مردم در فعالیت های اقتصادی بویژه توسعه تعاونی ها از طریق سرمایه گذاری، تولید، کارآفرینی و مصرف به این سمت حرکت کرد. افزایش بهره وری، کاهش فساد و رانت و توزیع عادلانه درآمد برای کشور از آثار این مردمی سازی اقتصاد است.

این مسئول ادامه داد: از مردم عزیز، تولید کنندگان، جامعه نخبگان کار و تولید استان دعوت می کنم برای تحقق این منظور پای کار بیایند، ما در بخش تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای همکاری با مردم و بخش خصوصی همچون گذشته آماده ایم و معتقدیم مردمی سازی اقتصاد به معنای مشارکت گسترده مردم در فعالیت های اقتصادی امکان پذیر است و فکر می کنیم اگر اجازه دهیم مردم نقش اصلی خود را در این خصوص ایفا کنند، مردمی سازی اقتصاد محقق خواهد شد و این مشارکت به جهش تولید خواهد انجامید.

دارایی اضافه کرد: باور دارم دولت ها با حمایت های مالی و قانونی بیشتر از دانش‌بنیان‌ها و برون‌سپاری شرکت‌های تولیدی دولتی به مردم طبق سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی از سویی و اعمال سیاست های پولی و بانکی در جهت مهار تورم و تثبیت اقتصادی از سوی دیگر و اتخاذ تصمیم های امیدآفرین توسط مجلس و دولت در بخش تولید و اقتصاد، امکان دستیابی به این امر فراهم است.

وی تشریح داد: قرارگاه مردمی سازی اقتصاد در استان فعال است، کمیته های تخصصی مشارکت مردم در جهش تولید و مردمی سازی اقتصاد نیز در این دستگاه در سال جدید فعال خواهد شد تا با همکاری شرکای بزرگ اجتماعی این دستگاه که بیش از ۷۰ درصد گروه های مختلف مردم را شامل می شود، برای این موضوع تلاش کنیم و البته برنامه های بسیار خوبی هم پیش بینی شده است که به مرور به استحضار مردم عزیز و شریف استان البرز خواهم رساند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا