اخبار ویژهاقتصادیپر بازدیدها

البرز برای نخستین بار ۴ فصل متوالی نرخ تک رقمی بیکاری را تجربه کرد بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، استان البرز با نرخ بیکاری ۸.۳ درصد و کاهش یک.۸ درصدی نسبت به زمستان سال گذشته، برای نخستین بار ۴ فصل متوالی نرخ تک رقمی بیکاری را تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

عبدالله دارایی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز بیان داشت: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران چکیده نتایج طرح آمارگیری نیروی کار، خوشبختانه در زمستان سال جاری نرخ بیکاری ۸.۳ درصدی را تجربه کردیم و این در حالی است که با مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱.۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: فعال بودن واحدهای تولیدی و همچنین نرخ مشارکت اقتصادی استان باعث شده تا البرز هفدهمین استان بیکار کشور باشد. نرخ مشارکت اقتصادی استان در زمستان سال جاری با افزایش یک و یک درصدی به شاخص ۴۰.۵ رسیده است.

این مسئول  افزود: در این راستا نسبت اشتغال استان با افزایش ۱.۷ واحدی به ۳۷.۱ رسیده است و این در حالی است که کشور در زمستان سال جاری نرخ بیکاری ۸.۶ درصدی و مشارکت اقتصادی ۴۰.۸ و نسبت اشتغال ۳۷.۳ درصدی را تجربه کرده است.

مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان البرز اضافه کرد: به لطف خداوند متعال و همکاری دستگاه‌ها و فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی استان البرز برای نخستین بار نرخ بیکاری کمتر از متوسط کشوری را تجربه کرده و ۴ فصل پیاپی در یک سال نرخ تک رقمی بیکاری را در کشور به خود اختصاص داده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا