فرهنگی

ظرفیت بالای بخش خصوصی در گسترش موزه‌های البرز رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران با اشاره به اهمیت و جایگاه موزه‌ها در معرفی و شناساندن هویت تاریخی استان البرز استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در گسترش موزه‌های البرز را راهکاری مؤثر در این حوزه عنوان کرد. 

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

سمینار نقش‌موزه ها در حفظ میراث‌فرهنگی و توسعه گردشگری البرز با همکاری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و جمعیت همیار کرج و با حضور جمعی از مسئولان، رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران، معاون میراث‌فرهنگی استان، شهروندان و اساتید این حوزه برگزار شد.

سید احمد محیط طباطبایی در این نشست ضمن تشریح انواع موزه‌ها، راهکارها و توضیحاتی را برای توسعه این حوزه ارائه کرده و گفت: کرج از لحاظ دارا بودن پیشینه تاریخی غنی و نزدیکی به پایتخت می‌تواند انواع موزه‌ها را در خود جای دهد که به گسترش گردشگری فرهنگی در استان نیز کمک می‌کند. رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران همچنین ایجاد موزه‌های مجازی را با توجه به گسترش فضای مجازی و شبکه‌های تحت وب فرصتی برای معرفی و کمک به حفظ میراث فرهنگی استان عنوان کرد و افزایش موزه‌های خصوصی در استان را راهگشای توسعه موزه‌ها دانست.

طباطبائی بر اساس آخرین تعریف های ارائه شده، موزه را نهادی غیر انتفاعی، پژوهشی، آموزشی و همچنین برای گذران فراغت و کشف لذت دانست و گفت: موزه جایی است که بخشی از میراث ملموس، ناملموس، طبیعی و هنر یک سرزمین را شناسانده و به حفظ و معرفی و ترویج آن کمک شایانی می‌کند، بنابراین نباید از اهمیت آن‌ها غافل شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا