اجتماعی

حل مشکلات حقوقی بیش از ۲۸۰۰ مددجوی البرزی از طریق معاضدت و مشاوره رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی استان البرز گفت: از فجر ۱۴۰۱ تا کنون ۱۰۰ وکیل نیکوکار خدمات قضایی، معاضدت و مشاوره حقوقی رایگان به ۲ هزار و ۸۲۳ مددجوی البرزی ارائه کردند.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

طاهره شهبازی با اشاره به اینکه کانون وکلا دادگستری البرز و مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه استان نقش بسیار مهمی در حل مشکلات حقوقی مددجویان کمیته امداد دارند، افزود: از دهه مبارک فجر ۱۴۰۱ تاکنون ۱۰۰ وکیل نیکوکار خدمات قضایی، معاضدت و مشاوره حقوقی رایگان به ۲ هزار و ۸۲۳ مددجوی البرزی ارائه کردند.

رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی استان البرز از راه‌اندازی میز خدمت حقوقی در این نهاد خبر داد و گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون در راستای این طرح، وکلای نیکوکار در دفاتر و مراکز کمیته امداد امام خمینی حضور یافته و به ۸۰۰ مددجوی مورد حمایت البرزی خدمات مشاوره حقوقی ارائه کردند.

وی با اشاره به اینکه مشاوره‌های حقوقی و خانواده نقش بسزایی در پیشگیری از وقوع مشکلات و ایجاد نابسامانی‌های اجتماعی در جامعه دارد، افزود: توسعه ارائه خدمات قضایی و آموزشی رایگان به مددجویان کمیته امداد (ره) جز برنامه‌های این نهاد است که می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و پرونده‌های قضایی داشته باشد.

این مسئول  با قدردانی از وکلای دادگستری البرز و مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه استان به لحاظ تعامل و همکاری خوب با این مجموعه، گفت: کانون وکلا و مرکز مشاوران قوه قضاییه با توجه به نقش آن مجموعه در محاکم قضایی نقش بسیار مهمی در حل مشکلات حقوقی مددجویان کمیته امداد (ره) دارند چرا که بسیاری از مددجویان به لحاظ مشکلات اقتصادی موجود توان پرداخت حق وکالت را ندارند.

 

 

 

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا