اجتماعی

مناسب‌سازی اماکن گردشگری و تاریخی البرز برای افراد دارای معلولیت مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز از آغاز هماهنگی‌ها برای تهیه دستورالعمل مناسب سازی تأسیسات و اماکن گردشگری و تاریخی استان در پی انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت متبوع و سازمان بهزیستی کشور خبر داد. 

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

رحیم خاکی با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی‌ با استانداری، اداره کل بهزیستی استان، نظام مهندسی و کارشناسان گردشگری و فنی اداره کل، اظهار کرد: با توجه به ابلاغ تفاهم‌نامه منعقد شده بین سازمان بهزیستی کشور و وزارت میراث‌فرهنگی در خصوص مناسب سازی فصاهای عمومی مقرر شد استان‌ها بر اساس تفاهم نامه اقدامات مورد نظر را انجام دهند.

وی اضافه کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه دستورالعمل ضوابط مناسب‌سازی ساخت تأسیسات گردشگری و دستور العمل اجرایی برای تشویق تاسیسات گردشگری که این ضوابط را رعایت کرده‌اند در دستور کار وزارت متبوع می باشد.

این مسئول با بیان اینکه پیشنهاد دوره آموزش و ترویج مناسب‌سازی اماکن و تأسیسات گردشگری برای فعالان بخش خصوصی ارائه شده تا آگاهی نسبت به ضرورت مناسب‌سازی فضاهای گردشگری افزایش یابد، افزود: در مرحله‌ اول نسبت به مناسب‌سازی تأسیسات گردشگری اقدام می‌شود و سپس آثار تاریخی طبق ضوابط میراث فرهنگی در دستور کار قرار می‌گیرند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا