اجتماعیاخبار ویژهپر بازدیدها

بخش خصوصی برای تامین مسکن کارگری در اشتهارد همکاری کند استاندار البرز گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی این شهرستان، تامین مسکن است بنابراین باید حمایت های ویژه ای از ساخت و ساز در بخش خصوصی، راه اندازی تعاونی ها، ایجاد مسکن های کارگری و... را لحاظ کنیم.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

مجتبی عبداللهی در شورای اداری شهرستان اشتهارد که در سالن جلسات فرمانداری که همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین داودی امام جمعه شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر و چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تبریک اعیاد ماه های رجب و شعبان، افزود: برنامه های حائز اهمیتی در اشتهارد تهیه و تدوین شده و روند بسیار خوبی را در مسیر تحقق طی می کند.

وی ادامه داد: ضرورت دارد مدیران کل نظارت و پیگیری میدانی در این شهرستان را با جدیت دنبال کنند.

عبداللهی گفت: این شهرستان اصیل و کهن که دارالمومنین نیز شهرت گرفته، جایگاه فرهنگی و اجتماعی ویژه ای در کشور دارد.

وی افزود: از سوی دیگر استقرار شهرک های صنعتی بزرگ کشور در این شهرستان، بخش قابل توجهی از تولید و صنعت ملی را در خود جای داده و باید در راستای تامین زیرساخت های رشد، توسعه و پیشرفت روز افزون اشتهارد تلاش مضاعفی صورت گیرد.

استاندار البرز گفت: از مدیران استان انتظار می رود که با شجاعت در رابطه با حل مشکلات و تکریم مردم وارد عمل شوند.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی این شهرستان، تامین مسکن است بنابراین باید حمایت های ویژه ای از ساخت و ساز در بخش خصوصی، راه اندازی تعاونی ها، ایجاد مسکن های کارگری و… را لحاظ کنیم.

عبداللهی گفت: باید ستاد تامین مسکن اشتهارد تشکیل شود و راهکارهای تخصصی برای تامین مسکن در بخش های مختلف ارائه و اجرایی شود.

وی افزود: طبق مصوبات سفر اول رییس جمهور محترم به استان، آب سد طالقان به شهرستان اشتهارد رسید و آب شرب پایدار تا چند دهه آینده تامین شده است.

استاندار البرز گفت: انتقال پساب تصفیه خانه ماهدشت باید به اشتهارد برسد و برای این منظور پیشنهادات سرمایه گذاری در دست بررسی و اتخاذ تصمیم اساسی است.

وی با اشاره به شهرک صنعتی اشتهارد بعنوان یک ظرفیت بزرگ اقتصادی بالقوه، افزود: معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری باید با تشکیل کارگروهی تخصصی ۱۵ روز یک بار به احصا و حل مشکلات و موانع تولید و صنعت در این شهرستان اقدام کند.

عبداللهی گفت: آلودگی حاصل از شهرک های صنعتی از جمله گلایه های مردمی است که باید برای این امر در قالب کارگروه یاد شده، چاره اندیشی شود.

وی افزود: در این برهه حساس باید با نگاهی مثبت و با هدف تعامل، گره گشایی و تسهیل امور، نسبت به همفکری با صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی استان اقدام کنیم.

استاندار البرز گفت: باید مسیر فعالان اقتصادی را برای تحقق مشارکت های اجتماعی آنها، هموار کنیم.

وی افزود: در بسیاری از نقاط کشور، مسکن تولید شده و درصدد حل مشکل بزرگ اشتغال ساکنان آن هستند ولی عکس آن، اشتغال در اشتهارد وجود دارد و ضرورت دارد برای تامین زیرساخت ها و مسکن شاغلان در شهرک ها، تدبیری اتخاذ کنیم.

عبداللهی گفت: اگر با کمک فعالان اقتصادی اشتهارد در حوزه حمل و نقل، تامین مسکن و… کارکنان، اقدامی موثر انجام دهیم، مشکل بزرگ تامین نیروی انسانی در شهرک های صنعتی حل خواهد شد.

وی افزود: ایجاد پست ۴۰۰ کیلوولت در اشتهارد در سفر رئیس جمهور محترم به استان مصوب شد و اکنون جانمایی صورت گرفته و عملیات اجرایی آن بزودی آغاز خواهد شد.

استاندار البرز گفت: انتخابات اقتدار، امنیت و آبروی نظام و مردم است چراکه دشمنان با ابزارهای مختلف تبلیغاتی و جنگ نرم و سخت در جهان، چنگال خود را به سمت جمهوری اسلامی ایران گرفته اند و در انتظار روزنه ای برای یورش به ارزش ها و امنیت این مرز و بوم هستند.

وی در پایان افزود: همزمان با ایام الله دهه فجر در شهرستان اشتهارد ۸۳ پروژه با اعتبار ۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان و اشتغال برای بیش از هزار و ۶۰۰ نفر مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

افتتاح ۸۳ پروژه عمرانی در اشتهارد 

ابراهیم کردلو نیز در این شورا با اشاره به اینکه اقدامات بسیار خوبی در سطح استان مانند پروژه های گلخانه، مدرسه سازی ، قطار شهری ، آب و برق و… انجام شده است، اظهار داشت: در شهرستان اشتهارد اقداماتی در ۲ سال گذشته انجام شده است که یکی از مهمترین آنها در حوزه راه مسیر اشتهارد به ماهدشت و در حوزه راه های روستایی. بوده است .

فرماندار اشتهارد با بیان اینکه بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان در حوزه راه هزینه شده است و ۴ دکل مخابرات که ۲ دکل آماده بهره برداری و ۲ دکل در حال آماده سازی است، عنوان کرد: شهرستان اشتهارد از نظر صنعتی و‌ ایجاد استغال دارای ظرفیت های بسیار زیادی بوده و شهرکهای صنعتی متعدد با وجود شرکتهای داخلی و‌ خارجی است.

وی با اشاره به اینکه پروژه های بسیار زیادی در حوزه مسکن داشته ایم ،افزود: ۸۳ پروژه عمرانی به مناسبت دهه فجر امروز افتتاح و به بهره برداری می رسد.

کردلو با ببان اینکه این پروژه ها در شهرستان اشتهارد حدود ۱۶۵۳ اشتغال ایجاد کرده اند ، گفت: کل اعتبار این پروژه ها ده هزار و ۷۰۷ میلیارد تومان بوده است و ۵ پروژه مهم در حوزه جهاد کشاورزی امروز کلنگ زنی می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا