اجتماعیاخبار ویژهپر بازدیدها

رشد ۱۴ درصدی تخت‌های بیمارستانی استان البرز در دولت سیزدهم رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: بیمارستان شهید حاج قاسم سلیمانی فردیس که با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی تحویل دولت سیزدهم شده بود تجهیز و افتتاح شد و شاخص تخت بیمارستانی در استان افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

شهرام صیادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بخشی از اقدامات شاخص در بخش سلامت را تشریح و خاطرنشان کرد: خوشبختانه بیمارستان شهید حاج قاسم سلیمانی فردیس که با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی تحویل دولت سیزدهم شده بود تجهیز و افتتاح شد و شاخص تخت بیمارستانی در استان افزایش یافت. در حال حاضر شاخص تخت بیمارستانی در استان ۱/۱۱ و در کشور ۱/۸۸ می باشد.

وی تصریح کرد: بیش از 50 هزار و 917 متر مربع فضای آموزشی ، درمانی و بهداشتی طی 29 ماهه اخیر افتتاح شده است و همچنین بیش از 41 هزار و 300 متر مربع فضای دیگر در حال ساخت می باشد.

صیادی به بخشی از اقدامات مهم در حوزه بهداشت اشاره کرد و گفت: فاز اول تا سوم برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع در سه شهرستان نظرآباد ، ساوجبلاغ و فردیس انجام شده است و همچنین در تمامی مراکز تحت پوشش نسخه پیچی و ارجاع الکترونیک فعال شده است.

وی ادامه داد: تا کنون بیش از 5 میلیون و 209 هزار واکسن کرونا تزریق شده و در پویش ملی سلامت بیش از یک میلیون و410 هزار نفر از نظر فشار خون بالا و دیابت غربالگری شدند. در کلیه مراکز بهداشتی سطح استان مراقبت های بهداشتی برای بیش از یک میلیون و 300 هزار نفر میانسال و سالمند و برای بیش از 845 هزار نوجوان و جوان و بیش از 496 هزار بزرگسال انجام شده است.

صیادی با اشاره به برگزاری 14 اردوی جهادی در مناطق کم برخوردار تصریح کرد: 21 هزار خدمات دندانپزشکی رایگان توسط کلینیک سیار در مناطق محروم ارائه شده است و برنامه خود مراقبتی با بیش از 400 هزار سفیر سلامت در خانواده ها در حال اجراست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز از اقدامات مهم در بخش غذا و دارو به 34 هزار بازرسی از 4400 مرکز تحت پوشش و صدور بیش از 39 هزار پروانه و مجوز و 12 هزار بازدید از مراکز عرضه محصولات سلامت محور در استان اشاره کرد.

وی آموزش علوم پزشکی و تحقیقات و فناوری را یکی از حوزه های فعالیت مهم این دانشگاه برشمرد و گفت : در 29 ماهه گذشته دانشگاه در این بخش توانست هیات ممیزه مستقل دانشگاه را تاسیس کند و افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت پذیرش دانشجو را داشته باشد و همچنین مرکز آزمون الکترونیک در پردیس دانشگاه راه اندازی و 4 رشته تحصیلی جدید دیگر به دانشگاه افزوده شد.

صیادی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی البرز در سامانه علم سنجی کشور رتبه 13 را دارد و 4 نفر از اساتید این دانشگاه جزء دانشمندان یک درصد برتر جهان قرار گرفته اند.

وی افزود: واحد و شرکت های فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه 6 برابر افزایش داشته است و 22 طرح و پایان نامه فناورانه و صنعت محور ، 38 اختراع و 29 طرح مرتبط با جوانی جمعیت را به ثبت رسیده است.

 

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا