علمی و فناورینشست خبری

دفاع تمام قد استاندار البرز از موسسه رازی استاندار البرز با اشاره به صدمین سالگرد تاسیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در سال آتی گفت: ظرفیت ها و امکانات استانداری البرز و سایر مجموعه های استان برای برگزاری مراسمی در خور و شایسته صد سالگی موسسه رازی بسیج خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

مجتبی عبداللهی در حاشیه نشست تخصصی تبیین الزامات تحول در اطلاع رسانی که با حضور سپهر خلجی رئیس شورای اطلاع رسانی دولت و مدیران و مسئولان استان البرز ظهر به میزبانی موسسه رازی برگزار شد، با قدردانی از مسئولان موسسه رازی برای برپایی و هماهنگی این نشست، اظهار کرد: موسسه رازی، با قدمت ترین مجموعه سرم سازی (سرم های ضد مارگزیدگی و عقرب زدگی) و واکسن سازی کشور است و همه مردم از دیرباز تا حال و آینده به حتم، خاطراتی بسیار خوب از این موسسه داشته و خواهند داشت.

وی گفت: موسسه رازی، مایه مباهات و فخر کشور و استان البرز است و با تولیدات متنوع و متعدد خود، ایران اسلامی را به عنوان کشوری قدرتمند و توانمند در حوزه واکسن و دارو معرفی کرده است.

عبداللهی، با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های موسسه رازی در عرصه بیولوژیک تصریح کرد: هر جا از واکسن، سرم های درمانی و سایر محصولات و فراورده های بیولوژیک سخنی رانده می شود یا لازم است که محصولی مهم و حیاتی در کشور تولید شود، نام مجموعه غنی از دانش و تجربه موسسه رازی به ذهن می رسد. مجموعه ای که به واسطه تولیداتش، نقشی مهم و بی بدیل در عرصه سلامت کشور به عهده دارد.

استاندار البرز، تاکید کرد: امید است این موسسه همچون گذشته، با اقتدار و با صلابت به فعالیت خود ادامه دهد و سرآمد صنعت واکسن سازی و تولید سرم های درمانی حتی در جهان باشد و نامش همواره بدرخشد.

وی همچنین با قدردانی از کارکنان، محققان، دانشمندان و مسئولان موسسه رازی، از آن ها به عنوان آبروی نظام نام برد.

استاندار البرز در ادامه با گرامیداشت صدمین سال تاسیس موسسه رازی در سال آینده، گفت: وظیفه داریم ظرفیت ها و امکانات استانداری البرز و سایر مجموعه های استان را برای بزرگداشت خدمات این مجموعه گرانقدر که در استان البرز مستقر است، به کار برده و مدیران را برای این امر مهم بسیج و هوشیار کنیم.

وی تاکید کرد: استانداری البرز هم راستا با برنامه های موسسه رازی در جشن یک صد سالگی این موسسه، در کنار آن خواهد بود تا مراسمی در خور شان و جایگاه موسسه رازی برگزار شود و همچون گذشته، از آن به عنوان مجموعه ای پرافتخار در جهان یاد شود.

استاندار البرز به همراه رئیس موسسه رازی و تیم همراه، پس از برگزاری این نشست تخصصی، از ساختمان تولید واکسن های نوترکیب موسسه رازی دیدن کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا