علمی و فناوری

بهره‌مندی از ظرفیت‌های علمی پژوهشگاه مواد و انرژی ضروری است  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت های علمی پژوهشگاه مواد و انرژی تاکید کرد و گفت: مسیری که برای توسعه می توان متصور شد از رهگذر تقویت ظرفیت‌های ایده‌پردازی و اجرایی میسر می شود.

به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛

احمد افضلی با بیان این مطلب در دیدار حمید امیدوار رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی اظهار داشت: استان البرز بعنوان قطب علم و فناوری کشور دارای دهها مرکز ملی و بین المللی علمی و پژوهشی است که می تواند در پیوند با حوزه اجرایی استان به موفقیت های کم نظیری دست یابد.

تبدیل شدن به مرجع علمی و پژوهشی کشور و منطقه در موضوع مواد و انرژی

حمید امیدوار رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه این پژوهشگاه ظرفیت تبدیل شدن به مرجع علمی و پژوهشی کشور و منطقه را در موضوع مواد و انرژی دارد، خاطر نشان کرد: پژوهشگاه مواد و انرژی در حال حاضر در دو رشته مهندسی مواد و مهندسی پزشکی در مقطع دکتری و در شش گرایش از رشته های مهندسی مواد، مهندسی پزشکی، مهندسی فناوری نانو، مهندسی انرژی های تجدیدپذیر و فیزیک در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به جذب و تربیت دانشجو اقدام می کند.

وی افزود: پژوهشگاه مواد و انرژی دارای چهار پژوهشکده تحت عناوین فناوری نانو و مواد پیشرفته، سرامیک، نیمه‌هادی‌ها و انرژی می‌باشد که هر کدام دارای سه گروه پژوهشی مستقل هستند.

امیدوار با اشاره به اولویت های راهبردی پژوهشگاه ۱۴۰۱ تا ۱۴۰۵، تجهیزات در پایلوت‌ها و کارگاه‌های مواد و انرژی، بیان داشت: مركز رشد پژوهشگاه مواد و انرژي به منظور حمايت از كسب و كارهاي نوپا و نوآور، كار‌آفريني و تجاري‌سازي در حوزه مواد و انرژي در سال ۱۳۹۲ تاسيس شده است. اين مركز در حال حاضر با ظرفيت ۳۰ واحد فناور مشتمل بر واحدهاي پيش‌رشد، رشد و شركت‌هاي دانش‌بنيان و با محوريت اعضاي هيات علمي، فارغ‌التحصيلان و دانشجويان پژوهشگاه در راستاي تقويت اقتصاد ملي مبتني بر دانش و فن¬آوري مشغول به فعاليت مي‌باشد.

رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی یادآور شد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته مطالعات ۶ پروژه مهم پژوهشگاه انجام شده است که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز می توان همزمان با دهه مبارک فجر عملیات اجرایی آنها را آغاز کرد.

در پایان این نشست مقرر شد معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز بازدیدی از پژوهشگاه مواد و انرژی داشته باشد تا برنامه ریزی های لازم در جهت آغاز عملیات اجرایی طرح های مختلف این مرکز صورت پذیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا